.

.

800W Чиста Синусна Бран Соларни Инверторот 12V да 220V Автомобил Моќ Инвертери Конвертори 12V/24V/48V DC да 120V/220V/240V AC Далечинска Контрола

800W Чиста Синусна Бран Соларни Инверторот 12V да 220V Автомобил Моќ Инвертери Конвертори 12V/24V/48V DC да 120V/220V/240V AC

DEN 6960.00
DEN 5916.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Кон својствата

Влезен Напон:
72V 96V, 110V, 12V, 24V, 48V, 36V
Излезниот Напон:
100V, 240V, 120V, 110V, 220V, 230V
Тип Socket:
Универзална, САД, В К, Франција, Германија, АУ
Фрекфенција:
50hz или 60hz
Тежина:
2.8kg
Број На Модел На:
RBP-800S-LED
Излез Тип На:
Еден
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Големина:
275*170*95mm
Излезна Струја:
зависи од напон
Излезна Моќност:
800 Вати-16000 Вати
Температурата Опсег:
-25 - 60
боја:
Црна
Ефикасност:
>90%
Тип Socket:
Целосна Тип
Пакување Тип:
Тетрапак Пакување
Далечинска Контрола:
Yes
Инверторот Тип:
Железо Школка
Школка Тип:
исклучување мрежа
Излезниот Напон:
110VAC,120VAC,220VAC,230VAC,240VAC
Влезен Напон:
12VDC, 24VDC, 48VDC,72VDC, 96VDC, 110VDC

Најдобри предлози во категоријата