.

.

Чиста синусен облик Моќ Инвертер 1000W 12v Напон 220v Конвертор Соларен Панел Инверторот 12V/24V DC да 110V/120V/220V AC Inversor

Чиста синусен облик Моќ Инвертер 1000W 12v Напон 220v Конвертор Соларен Панел Инверторот 12V/24V DC да 110V/120V/220V AC Inversor

DEN 7920.00
DEN 6732.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Кон својствата

Големина:
255*205*90 MM
Број На Модел На:
RBP-1000-LED
Излез Тип На:
Еден
Фрекфенција:
50HZ или 60HZ
Тип:
DC/AC Инвертори
is_customized:
Yes
Тежина:
3.28kg
Излезна Струја:
зависи од напон
Излезна Моќност:
1000w-2000w
Инверторот Тип:
Исклучување Мрежа на AC DC Volatge Конвертор Трансформатор.
Школка Тип:
Железо Школка
Тип Socket:
Целосна Тип
Пакување Тип:
Тетрапак Пакување
Енергија Тип:
Соларна Енергија, Батерија, Автомобил Енергија,Енергија Од Ветер
Ефикасност:
>90%
боја:
Црна
Влезниот Напон Спектар:
10-15VDC или 21-30VDC или 42-60VDC или 100-120VDC
Излезниот Напон:
110VAC,120VAC,220VAC,230VAC,240VAC
Влезен Напон:
12VDC, 24VDC, 48VDC,72VDC, 96VDC, 110VDC

Најдобри предлози во категоријата