.

.

Автомобил Налепница Decal Турбо Рефлексивни Винил 7 Дизајн 2 Бои Auto Tuning Автомобили Стил Додатоци

Автомобил Налепница Decal Турбо Рефлексивни Винил 7 Дизајн 2 Бои Auto Tuning Автомобили Стил Додатоци

DEN 287.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка


[xlmodel]-[производи]-[40629] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[41058] Сигурен Пакување
Ние пакет вашите предмети во Сигурен Начин.
[xlmodel]-[custom]-[41041] Потенцираат
Се привлечат другите'attention Во текот на Ноќта.
Оваа decal е направен со Рефлексивни Винил.
Decal сјае светло кога светлината хитови тоа речиси изгледа "осветлена" во темница.
Сите наши автомобил decals се направени на removeable (не repositionable) висок квалитет сјајни винил.
Ве молиме погледнете го нашиот други рефлексивни налепници за алтернативни дизајни.
Овие decals се погледне Неверојатно и додадете сопствен изглед на вашиот возење.
Ние ги користиме само врвен квалитет на винил со 5-7 години издржливост.
Decals лесно ќе се придржуваат до било каква мазна површина.
Компјутер умре сече. не позадината на овие decals.
Еко-пријателски и само лепило винил материјал.
Рефлективна површина,чиста боја,не-исчезнува.
Водоотпорен и исклучително водоотпорна.
Лесно се применува и да се отстрани без остатоци.
Сигурен пакување.
Answer : ___________________________ Note : Црна е, не рефлексивни боја !
[xlmodel]-[custom]-[41042] Инсталација
Чистење
Ги чисти прозорецот или површина ќе се применуваат на decal да се со релативно почист. Оставете да се исуши.
Излупете
Внимателно излупете исклучување поддршка слој од decal, ако не мора, ве молиме да се продолжи со следниот чекор. Само на винил и јасно пренесување слој треба да остане.
Се применуваат
Ставете ја вашата decal на прозорецот. Користете кредитна картичка, за бришење и изедначи на decal кон прозорецот.
Отстранете
Сега го отстраните јасно трансфер слој со пилинг го почнувајќи од аголот. Само винил decal треба да остане.
Мали Decal Инсталација
Ова може да биде направено од страна на отстранување на поддршка слој, а потоа одржување на пренос и винил слоеви со двете раце држи вашиот decal на вашиот посакуваното место, а потоа по триење над неа со картичка или squeegee, отстранете трансфер слој. Сите што треба да остане на вашиот површина се умре-намалување на автомобил decal.
Поголем Decal Инсталација
Ние препорачуваме некој пријател или маскирање лента за да ви помогнат. Со поддршка на хартија уште на, affix вашиот decal во вашиот саканата позиција со ставање маскирање лента по должината на работ на вашиот decal. Ова станува зглоб. Флип decal над заедно оваа зглоб. Внимателно излупете исклучување на подлога од хартија целосно. Сега укинување на крајот на трансфер слој (наспроти зглоб) со една рака, додека со користење на картичката или squeegee со другата рака за бришење на decal цврсто на вашата површина. Потоа отстранете трансфер слој и да уживате. Сите што треба да остане на вашиот површина се умре-намалување на автомобил decal.
Decal Отстранување
Од Стакло
Користете razorblade или scraper (метал или пластика) за зголемување на работ на винил додека можете да го дофати со вашите прсти и кора од надвор.
Од Возило Тело
Користете пластична razorblade или scraper, така што не ја гребете вашиот јасно грб. Совети : За тврдоглаво заглавени винил, топлина благо со топлина пиштол или фен за коса, а потоа ги користат над методи.
[xlmodel]-[custom]-[41048] Повратни информации
[xlmodel]-[custom]-[41047] Работно Време
Нашата Временска Зона : GMT+8 Кина Пекинг Време
Нашите Работни Денови : од понеделник до петок
Нашите Работно Време : 9 : 00 ЧАСОТ - 6 : 00 PM

Кон својствата

Тип На Објект:
Налепници
дизајн:
зборови
Пакување:
Не Се Пакувани
Објектот Ширина:
0cm
категорија:
Налепници
Бренд Име:
JustCool
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Име На Модел:
JCAS013
Објектот Висина:
0cm
Објектот Дијаметар:
0cm
Тип:
Лепак Налепница
Модел:
ОЕМ
is_customized:
Yes
Објектот Должина:
0cm
Налепница Сместување:
Целото Тело
Материјал Тип:
Врвен Квалитет На Мисловните Винил
Стил:
Автомобил Стил

Најдобри предлози во категоријата