.

.

30cm x 152cm Мат Мет бела Винил Заврши Само Лепило Воздух Ослободување Меур без Автомобил Стил Мембрана Налепница Decal Филм

30cm x 152cm Мат Мет бела Винил Заврши Само Лепило Воздух Ослободување Меур без Автомобил Стил Мембрана Налепница Decal Филм

DEN 399.84
DEN 268.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Винил Филм Автомобил Завиткување Налепница Decal Shee
Описи :
100% Задоволството & Квалитет Гарантиран
Самолепливи назад со slideable и repositionable притисок кој се активира со лепило
Нема да избледи, крек, чип или кора.
Долг живот со одлична трајност
Се залага против вода, нечистотија, маст, сол, благи киселини и масло.
Високи перформанси и лесна апликација.
Оваа подобрена филм технологија обезбедува одлична conformability, и се придржува и на длабоки вдлабнатини.
Апликации :
Овозможува капи, покриви,странични панели,возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, мотоцикл делови, хром, метални делови и само за било релативно не-porous површината.
ЗАБЕЛЕШКИ :
Ние нудиме различни големини и бои. Бидете сигурни дека за да мерка за цел точниот износ за вашиот проект.Ако ви треба други големини и бои,ве молиме cotact нас!
Предлагам карбонски влакна винил големина за секој дел на вашето возило :
- Целиот автомобил е 200" x 60"
- Хаубата на Возилото е 50" x60"
- Покривот на возилото е 50" x60"
Овој Мет бела Винил исто така, може да се користи за :

Кон својствата

Тип На Објект:
Налепници
дизајн:
Промена На Бојата
Пакување:
Не Се Пакувани
Бренд Име:
BscKmge
категорија:
Налепници
Име На Модел:
Мет Matte
Објектот Ширина:
30cm
Тип:
3D Карбонски Влакна Винил
Модел:
Други
Објектот Должина:
152cm
is_customized:
Yes
Објектот Дијаметар:
0inch
Материјал Тип:
Pu
Вид На Налепница:
Карбонски Влакна Заштитник
Објектот Висина:
0.02cm
Налепница Сместување:
Целото Тело

Најдобри предлози во категоријата