.

.

не-водоотпорен 5MM addressable rgb полна боја пиксели јазол;DC5V;PL9823 чип(слични на WS2811/UCS1903/TM1804/INK1003)

не-водоотпорен 5MM addressable rgb полна боја пиксели јазол;DC5V;PL9823 чип(слични на WS2811/UCS1903/TM1804/INK1003)

DEN 528.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


ние го користите подолу led да се направи оваа пиксели :
Карактеристики :
1. Adpots висок квалитет 5mm 0.24 w круг шапка RGB LED како осветлување извор.
2. Со добар proection ниво. може да се постигне IP68.
3. секој модул како еден пиксел, зема 3 dmx канали,бела strobe боја,може да се контролира поединечно,
4. Тоа е лесно за инсталација, се отвори дупка.
5;добри водоотпорен тип,IP68, отценети,епоксидна смола исполнет
6;користење на силни cabe,со добра ладно отпор способност
7 : работи со dmx матрица контролер,или SPI пиксели controll,on-line контролер.итн
Спецификација :
Дел No
РА-PL9823-F5-IP33
Боја
целосна rgb боја,24bit,256 сива скала
LED Количина
1pcs PL9823-F5;5mm круг шапка RGB LED со P9823 чипсет внатре;полна боја;матирано
Текст Volt
DC5 V
Максимална струја
120 MA
Max Моќ
0.24 W
Возачот метод
Постојан струја коло
Димензија
8мм дијаметар(отвори дупка)
Агол на гледање
100-120degree
Заштита Ниво
IP33
Сертификација
CE и Ro HS
Стандардната конекција
50pcs модул по string
Стандардна должина на жица
100mm;не-водоотпорен;сите зелени жица
Домување
транспарентен ПВЦ
Фиксна начин
се отвори дупка
Животен век
35000 часа
Гаранција
3years
Операција температура
-40 -50
Продавница температура
-50 -60
Апликации :
светла назад светла, кабинет светла, edge светлина, архитектонски светла за коридор, крошна, archway, светла за патот
и контура означување; итн.
Тие можат да бидат добар избор за рекламирање,Led екран, ноќни клубови, кафе / вино барови, трговски центри,
различни продавници, кина, центри за убавина, канцеларија фронтови, дури и светлата за домаќинство кујни или соби, итн.

Кон својствата

Тип На Објект:
Монистра
Бренд Име:
РИТА LED
Напон:
6V
Извор На Енергија:
DC
Обликот:
Круг
Број На Модел На:
РА-PL9823-F5-IP33

Најдобри предлози во категоријата