.

.

7 LED Светлата 4.5 Светла за Магла + Монтажа Заградата за Харли Мото Туринг Улица Електра Глајд Роуд Кинг Софтејл

7 LED Светлата 4.5 Светла за Магла + Монтажа Заградата за Харли Мото Туринг Улица Електра Глајд Роуд Кинг Софтејл

DEN 959.52
DEN 864.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


7" Daymaker LED Светлата 4.5" Светла за Магла Возење Полагање Светилка + Монтажа Заградата за Харли Мото Туринг Улица Електра Глајд Роуд Кинг Софтејл
Опис на производот 7. 75 W СВЕТЛАТА : Моќност : 75 W/сијалица Напон : DC12 V Материјал : Алуминиум Lumens : 4800 LM/Полнење (Висок Зрак) & 3600 LM/Kit (Ниска Зрак) Димензија : 7" Сертификати : CE, Ro HS, ISO9002, IP67 Апликација : Било Харли модели со 7" светлата,како што се 2012,2013,2014,2015, 2016 година Харли FLD 1994-2013 Туринг(освен Роуд Глајд,Стрит Глајд) 1994-подоцна Софтејл моделите опремени со Товарен Воз Headlamp Nacelle Комплет 2006-2010 FLHTCUSE модели бара посебна купување на жици се Подигнат P/N 71628-04 Ако вашиот модел е 2014 Стрит Глајд, треба адаптер приклучок за да инсталирате (вклучени) (Мали дупчење може да се бараат за некои модели) во 4.5. 30 W СВЕТЛАТА : се Вклопува Харли Модели со 4.5" Круг Осветлување FLHT Електра Глајд Стандард FLHTCU Електра Глајд Ултра Класик FLSTC Наследство Софтејл Класичен FLHR Роуд Кинг FLHTC Електра Глајд Класичен FLHRC Роуд Кинг Класичен FLSTN Софтејл Делукс Помошни Осветлување Колекции (Освен во 2014-подоцна Туринг Модели) 2012-Тековната FLD,1994-Тековна Туринг (освен Роуд Глајд,Стрит Глајд) 2009-Тековната Trike модели. (треба прстен да се поправи LED светлата цврсто) 2006-2010 FLHTCUSE модели бара посебна купување на жици се Подигнат Спецификации : LED Моќност : 30 W Димензија : 4.5" Материјал : Висок Квалитет на Алуминиум Домување + ПММА Леќа Боја Температура : 6000 K (Бела) Lumens : 2800 LM Функција : Помошни Полагање Светла/Возење Светилки/Магла Светлина Животен век : Над 50000 Hours Важна Забелешка : Инструкции не се вклучени
Испорака Детали
1.Следење на број ќе биде испратена до вас, откако ќе ја испраќаат вашата нарачка.Ако постои било одложување,може да биде предизвикана од лоши временски услови или прилагодено на инспекција.Ако сеуште не може да ги примите објект во рок од 20 Дена, ве молиме контактирајте со нас.
2.Ние се обидуваме се потрудиме да се направи ќе се добие саканите производи, како е можно поскоро.Во случај да добие погрешен производи се должи на превозот грешка, ве молиме контактирајте со нас за размена или наплата.Ако е оштетен,ве молиме да одбие да acceot и контактирајте со нас што е можно поскоро.
3.Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса. Ве молиме испратете ни ја вашата целосна адреса со Телефонски број и бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точно и испорака.Ако треба да ја промените вашата адреса,ве молиме cancle ред, тогаш се постави нова цел.
Даноци, Царински И Давачки
Увозни давачки,даноци и harges не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ние ќе се обидеме потрудиме да се намали ризикот од царинските давачки.
Повратни Информации Политика
1.Клиентот е секогаш БР.1.
2.Ние сме за нашите ценети клиенти и да се разбере concems и фрустрации можеби ќе мора,и ќе се обиде да нашите најдобри за решавање на проблемите.Ние се стремиме да одговори на сите пораки што е можно побрзо,но поради временски разлики тоа може да потрае некое време за нас да одговорите.Однапред ви благодариме за вашето трпение!
3.Контактирајте со нас пред да остават негативен,ние ќе се најде решение за да се исполнат вашите барања и подобрување на задоволство. Ве молиме не одбие за нашата услуга по продажбата

Кон својствата

Тип На Објект:
Светлата Собрание
Wattage:
75w
Бренд Име:
YAIT

Најдобри предлози во категоријата