.

.

Мозокот Потрагата англиски верзија на Американската интелектуалниот развој картичка прашања и одговори картичка добие smart start

Мозокот Потрагата англиски верзија на Американската интелектуалниот развој картичка прашања и одговори картичка добие smart

DEN 816.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Обврзувачки : картичка Автор : Крис Welles Федерлајн, Сузан Bishay Заговор : Kimble Медовина Почеток : 18.5 x 6.5 СМ/ кутија Јазик : англиски Издавачка Куќа : Workman
Мозокот Questis сакан од децата, доверени од страна на родителите, се користат и се препорачува од страна на наставниците. Тоа е наставната програма се базира на брза, прашање и одговор игра која предизвици деца на нешта што треба да знаеш, кога тие треба да знаат тоа. Тоа е бренд кој се вели дека "Тоа е забавно да се биде паметен!" И тоа испорачува.
За четврто издание секоја палуба е темелно ревидирани и се состои од 20 проценти нов материјал. Содржината се усогласува со националните и државните стандарди и е надгледувана од страна на Мозокот Потрагата Советодавен Одбор, панел од наградуваниот едукатори, секоја една неодамнешна државата наставник-на-на-годишна награда за победникот или примачот на престижната Milken Едукатор Награда. Го опфаќа и картички имаат освежен дизајн, giving Brain Questa кулер, ажурирани се погледне. Вкупно 7 кутии/групи : (7 кутии од 7-13 години) Мозокот Потрагата Одделение 1 : 750 Прашања и Одговори на Предизвик на Умот Мозокот Потрагата Одделение 2 : 1,000 Прашања и Одговори на Предизвик на Умот Мозокот Потрагата Одделение 3 : 1,000 Прашања и Одговори на Предизвик на Умот Мозокот Потрагата Одделение 4 : 1,500 Прашања и Одговори на Предизвик на Умот[Мат] Мозокот Потрагата Оценка 5 : 1,500 Прашања и Одговори на Предизвик на Умот[Мат] Мозокот Потрагата Одделение 6 : Околу 1.500 Прашања и Одговори на Предизвик на Умот[Мат] Мозокот Потрагата Одделение 7 : 1,500 Прашања и Одговори на Предизвик на Умот[Мат]

Кон својствата

Број На Модел На:
/
Материјал:
Картон
Бренд Име:
TEUMI
Возраст Опсег:
> 3 години

Најдобри предлози во категоријата