.

.

Алуминиум Вода за Ладење Интеркулер Моќ Кулер - 15 x 11 x 4.5 Влезот/Излезот: 2.5 - апарат TK-SL5048

Алуминиум Вода за Ладење Интеркулер Моќ Кулер - 15 x 11 x 4.5 Влезот/Излезот: 2.5 - апарат TK-SL5048

DEN 3358.56
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Што се купување на 100% Сосема Нов на :
TANSKY - Алуминиум Вода за Ладење Интеркулер Моќ Кулер - 15" x 11" x 4.5" Влезот/Излезот : 2.5" - апарат TK-SL5048
Оваа интеркулер е суштинско за било Високи Перформанси на Моторот. Овој нов продолжен дизајн овозможува јадрото да го испорача одлична топлина поместување за максимална ефикасност со скоро и притисок капки.
Други ОЕМ резервоарот за вода intercoolers имаат тенденција да не успеат, бидејќи тие не се со ист квалитет како нашата ЦПУ машински палка на систем за ладење.
Ова е директен високи перформанси замена за сите надворешни intercoolers.
Клучните Карактеристики Вклучуваат
Чилер & подебели воздух полнење приноси повеќе коњски сили.
Номинална за 450hp.
Во комбинација испирање аранжман држи вода за ладење интеркулер на врв перформанси.
Крај-до-крај = 15" x 11" x 4.5" Core = 8.7" x 7.9" x 4.3" Воздух влезот/излезот (ID / OD) = 2.5" /2.5"
Вода inletoutlet = 12 NPT
М8 Дупки За Монтажа
АПЛИКАЦИИ
- Прави замена за намалена ОЕМ 2011~12 надворешноста intercoolers
- Прави замена за сите ОЕМ 2010 година и пред надворешни intercoolers.
Ве молиме ИМАЈТЕ во предвид Дека оваа точка е за интеркулер само! Нема Дополнителни Делови дојде со интеркулер. **Без инсталација Алатка и Без настава се Вклучени, Професионална Инсталација се Препорачува**** Сите предмети се Нови освен ако не е поинаку наведено на листата. Ние продаваме DIY (Do It Yourself) Објекти со мали исклучоци. Ние ја преземе никаква одговорност во наставата како да го инсталирате. Професионалната инсталација се препорачува.

Кон својствата

Име На Модел:
TK-SL5048
Објектот Висина:
4.5inch
Објектот Ширина:
11inch
Објектот Дијаметар:
2.5inch
Бренд Име:
TANSKY
Објектот Тежина:
7.5kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Материјал Тип:
Алуминиум
Зафатнина:
сите
Специјални Функции:
Универзална
Година:
сите
Објектот Должина:
15inch
Тип На Објект:
Систем За Ладење
Нема. на Цилиндри:
Универзална
Наслов:
Вода-to-Air Интеркулер
Примена:
Турбо апликација
Макс Коњски Сили Капацитет:
до 900HP
Основни дизајн:
Бар&Плоча
Воздухот Влезот / излезот siz:
2.5
Пакет:
1 buc Турбо интеркулер
Вода-to-Air Интеркулер:
Yes
Алуминиум Интеркулер:
Yes
воздух-to-air интеркулер:
no
Фитинг за вода Влезот/излезот:
1/2NPT

Најдобри предлози во категоријата