.

.

LXYY нови 3 d Мал ангел сапун и свеќа производство мувла силиконски калап ангел свеќа силиконски калап ангел глина мувла

LXYY нови 3 d Мал ангел сапун и свеќа производство мувла силиконски калап ангел свеќа силиконски калап ангел глина мувла

DEN 799.20
Залиха
Достапно за вашата нарачка


LXYY нови 3 d "Мал ангел" сапун и свеќа производство мувла силиконски калап ангел свеќа силиконски калап ангел глина мувла
Опис Item Името ангел свеќа силиконски калап Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина/cm
сапун : 5*4.5*8cm мувла тежина/g
сапун : 75g Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB/ФДУ/CE/ЕУ/SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо. Карактеристики На Производот 1. Безопасни, nontoxic и висок квалитет на храна одделение силиконски материјал 2. Температурата опсег : -40 F на +446 F (-40°C до +260°C) 3. Лесно да се мијат и се справи со 4. Професионална и обновливи производ, лесно за чување и транспорт 5. Сите видови на новина дизајни клиенти дизајни се weclome боја било која боја ви се допаѓа Пакување Polybag пакување е на располагање Пакување како клиент барање Порта Тијанџин Плаќање T/T, Western union, Paypal примерок цел прифатливо време на испорака 5-7 дена или во зависност од cutomers' цел количина
Нашата мисија е фокусирана на Квалитетот, Услугата и Цена
Нашата компанија е комбинација на производство и трговија со 2 години работно искуство во производство.
Служба : Ние обезбеди консултантски услуги за силиконска гума дел технички информации, како и ефикасна по продажба на одговори за да се намали одлагање или отпад за вашата инвестиција во проект создавање и производство.
Квалитет : Сите производи се во согласност со безбедност на храна меѓународните правила. RHOS , Американската ФДА, Германија LFGB.
Цена : врз Основа на нашето искуство во производство постапка и добро дизајниран производство распоред,можеме да ги намали трошоците за производство и да се зголеми конкурентноста.
СИЛИКОНСКИ КАРАКТЕР
Нашата фабрика производи се во ултра чиста контакт со храна силикони. Тие се идеални за сите видови на печка за готвење, конвенционална и микробранова печка, и замрзнувач безбедно. Отпорен на температура од -40°c до +240°c.
Стариот процеси како што се greasing или flouring станат непотребни. На силиконски пан торта е совршено мека.Сите производи не-стап и отстранување од мувла е лесно и брзо. На stainess челик кујнски алатки може да го изгребат вашето тавата. И не треба да се грижите за силикон прибор нула вашиот спроведување. Тие се лесно да се мијат. Топла вода, се мие и во машина за миење садови безбедно. Покрај тоа, тие се лесно да се продавница. Можете да пати ги како сакате, и тие ќе бидат без било каква штета. Шарени силикони прибор не е само да се направи вашата кујна убава, но, исто така, се збогати вашиот живот.
Нашите услуги
Со нашиот принцип на "квалитет и заедничка корист, клиентите прво", искрено очекуваме да соработува со пријатели од целиот свет за развој во иднина. Ние ви посакам добредојде да patronize нас и да се направи бизнис преговори со нас.
предност
1.Вистински производителот, завршен печење алатки catagory
2.професионален дизајн и продажба тим
3.еден-стоп услуга извори
4.контрола на квалитет и време на испорака е строго контролирани
5.се наоѓа во главниот град на кина, Пекинг, со совршен објекти

Кон својствата

Тип:
Десерт Алатки
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,SGS,LFGB,CIQ,ФДУ
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
LX-0586
Материјал:
Силикони
Десерт Алатки Тип:
Габи,
Силикони:
100% храна одделение силиконски
Обликот:
знаме писмо
боја:
Случаен испорака бела. Виолетова. Сина. Сива
Производство на земја/регион:
Пекинг, Кина
Употреба:
Калап за правење чоколадо, шеќер или торта декорација свеќа сапун
Тип:
торта bakeware
Издржливост :
може да се користи илјадници пати
Отпорност На Топлина:
-40 до +280 ℃

Најдобри предлози во категоријата