.

.

100mm 0.5 A Nema8 Не-заробеништво Линеарна Stepper Моторни Линеарна Stepper за 3D Печатач

100mm 0.5 A Nema8 Не-заробеништво Линеарна Stepper Моторни Линеарна Stepper за 3D Печатач

DEN 1824.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Nema8 Не-заробеништво Stepper Мотор
8 HY0001-100 T35
Номинална Струја : 0.5 A
Држење вртежен момент : 15n N.м
100mm должина Tr3.5*0.61 mm
Robot Digg може да ви обезбеди со nema8 не-заробеништво линеарна stepper мотор со силна acme leadscrew, најдолго acme leadscrew за nema8 е 100mm Tr 3,5 мм, доведе 0.61 мм, работната должина е околу 78mm.
Ве молиме контактирајте со нас за MOQ и детални барање на оваа nema8 не-заробеништво линеарна stepper мотор

Кон својствата

Тип:
Хибрид
сертификација:
CCC
Фаза:
2
Број На Модел На:
NC8HY0001-100T35
Бренд Име:
JUGETEK
Тековната / Фаза:
0.5 A
Одржување На Вртежен Момент:
15nN.м
Чекор Агол(степени):
1.8 сте

Најдобри предлози во категоријата