.

.

Nema11 200mm 0.75 Не-заробеништво Линеарна Stepper Мотор за 3D Печатач

Nema11 200mm 0.75 Не-заробеништво Линеарна Stepper Мотор за 3D Печатач

DEN 1920.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Nema11 Не-заробеништво Stepper за Трансферот n Место
Изберете n Место Машина или Медицински Инструмент Машина ги собереш глава Не-заробеништво Nema11 Stepper Мотор.
11 HY0401-200 T52
Nema11 41mm Не-заробеништво Stepper
200mm долго Tr5*2, теренот 1mm Leadscrew
Номинална Струја : 0.75 A
1 Kg удар на 500 пулсот во секунда.
Robot Digg може да ви обезбеди nema11 не-заробеништво линеарна stepper мотор со опции.
Nema11 не-заробеништво линеарна се широко се користи во трансферот n место машина , научни инструменти и медицински аналитички инструмент , итн.
Robot Digg добредојдовте вашиот Кориснички Барање и ние имаме мали Минимум Цел Количина, како 5pcs на овој nema11 не-заробеништво линеарна stepper мотор.
Можете да користите нарачана acme leadscrew или ballscrew за вашите апликации.

Кон својствата

Тип:
Хибрид
сертификација:
CCC
Фаза:
2
Број На Модел На:
NC11HY0401-200T52
Тековната / Фаза:
0.75 a
Бренд Име:
JUGETEK
Чекор Агол(степени):
1.8 сте

Најдобри предлози во категоријата