.

.

5PCS N20 опрема моторни M3*55ММ завртка тема моторни 3-12V ИЗБЕРЕТЕ брзината 3V/6V/12V 15RPM до 4000RPM

5PCS N20 опрема моторни M3*55ММ завртка тема моторни 3-12V ИЗБЕРЕТЕ брзината 3V/6V/12V 15RPM до 4000RPM

DEN 1439.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка


5 PCS N20 опрема моторни M3*55ММ завртка тема моторни 3-12 V ИЗБЕРЕТЕ брзината 3 V/6 V/12 V 15 RPM до 4000 RPM
Мала големина, голем вртежен момент, струја, намалување на соодносот, на повеќе тивок мотор операција. Електронски брави на вратите, автоматски брави на вратите, интелигентни роботи, играчка автомобили, DIY професионални моторни.
МОЖЕ ДА ИЗБЕРЕТЕ :
3 V оптоварување за брзина / мин : 25rpm 30rpm 50rpm 75rpm 100rpm 150rpm 200rpm 250rpm
6 V оптоварување за брзина / мин : 50rpm 60rpm 100rpm 150rpm 200rpm 300rpm 400rpm 500rpm
12 V оптоварување за брзина / мин : 100rpm 120rpm 200rpm 300rpm 400rpm 600rpm 800rpm 1000rpm
Напон не-оптоварување брзина може да се избере над спецификации, цената на истите. За практичноста на нашите испорака, мора да оставите порака Забелешки напон бара брзина или контактирајте со нас!
Ако нема порака не контактирајте со нас, ние ќе случајно испорака, ви благодариме!
ако ви треба голема количина на, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе им понуди најдобра цена за вас!
М3 оска
тежина : околу 0.015 kg/еез
Тема на теренот : M3 = 0.5 MM
Дијаметарот на завртката окно : M3 = 3 мм
Излез вратило должина : 55ММ
Моторни должина е 16 MM, опрема кутија должина е 9 MM, опрема кутија пресек големина е 12 MM * 10ММ
'

Кон својствата

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3V 25RPM, 3V 30RPM, 3V 50RPM, 3V 75RPM, 3V 100RPM, 3V 150RPM, 3V 200RPM, 3V 250RPM, 6V 50RPM, 6V 60RPM, 6V 150RPM, 6V 100RPM, 6V 200RPM, 6V 300RPM, 6V 400RPM, 6V 500RPM, 12V 100RPM, 12V 200RPM, 12V 300RPM, 12V 400RPM, 12V 600RPM, 12V 800RPM, 12V 1000RPM
сертификација:
CE
Commutation:
четка
Излезна Моќност:
-
Употреба:
Автомобил
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Вртежен момент:
-
Постојана Струја(A):
-
Број На Модел На:
М3*55ММ(101 KL)
Употреба:
DIY
Ефикасност:
-
Заштита На Функција:
-
Тип На Единица:
многу (5 парчиња/многу)
Тежина На Пакет:
0.200kg (0.44lb.)
Пакет Големина:
10cm x 10cm x 10cm (3.94in x 3.94in x 3.94in)
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
6V 30RPM ИЛИ ИЗБЕРЕТЕ И ДРУГИ
Напон(V):
3-12v

Најдобри предлози во категоријата