.

.

Мотоцикл 240mm Задни Диск Сопирачки Роторот За Хонда CRF250R CRF450R 2002- CR125 CR250 CRF150 CRF230 CRE450 CRE450 500

Мотоцикл 240mm Задни Диск Сопирачки Роторот За Хонда CRF250R CRF450R 2002- CR125 CR250 CRF150 CRF230 CRE450 CRE450 500

DEN 1439.52
DEN 1310.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сопирачки Дискови Rotors се направени од 420 висока јаглерод нерѓосувачки челик со најдобрите процесот на производство. Брановидна дизајниран надворешниот диск формата за да им помогне го задржи накладките чисти и веднаш исчезнува топлина, обезбедува извонредна сопирање перформанси и минимум подлога носат. Спецификација и Карактеристики : Состојба : 100% Сосема Нов Количина : 1x Задни Диск Сопирачки Материјал : 2 Cr13 (Aisi420) Челик во Боја : Природна надворешен Дијаметар : 240mm Внатре Дијаметар : 121.5 мм Дебелина : 4mm Не. на Дупки : 4 Топ Модел : 140mm Дупки Дијаметар : 6.5 mm Инсталирате Позиција : Задните Право Брановидни & Дупчиња дизајниран сиск за да им помогне го задржи влошки чисти и ги обезбедува најдобрите топлина дисипација перформанси Прецизност произведени од високо-перформанси кочница челик Обезбеди совршена сопирачката и минимум кочница подлога носиме Директно за ОЕМ замена Fitment : Производител МОДЕЛ CC ГОДИНА МОНТАЖА ПОЗИЦИЈА За Хонда, CR E 125 02-08 ЗАДНИ-Р За Хонда, CR R 125 02-08 ЗАДНИ-Р За Хонда, CR E 250 02-08 ЗАДНИ-Р За Хонда, CR R 250 02-08 ЗАДНИ-Р За Хонда CRF Р 250 04-16 ЗАДНИ-Р За Хонда CRF X 250 04-15 ЗАДНИ-Р За Хонда CRF Р 450 02-16 ЗАДНИ-Р За Хонда CRF X 450 04-15 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CR E SUPERMOTARD 125 02-08 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF R 150 07-19 ЗАДНИ-R За Хонда-HM CRF ENDURO 230 04-10 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF SUPERMOTARD 230 04-10 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CR E SUPERMOTARD 250 02-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F 250 04-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F 250 Р 250 04-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F 250 X 250 08-11 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE X 250 04-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF F 250 04-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF Р 250 08-13 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF Р SUPERMOTARD 250 04-08 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF X SUPERMOTARD 250 04-08 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF SUPERMOTARD 450 02-03 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF X SUPERMOTARD 450 04-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F 300 X 300 08-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F 450 R ENDURO 450 04-08 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F X 450 450 04-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRF Р 450 04-14 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F X 490 490 2007 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRE F 500 X 500 08-09 ЗАДНИ-Р За Хонда-HM CRM F 500 X 500 2011 ЗАДНИ-Р
Известување
1.Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
2.Бојата може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере.
3. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.

Кон својствата

Бренд Име:
H2CNC
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Име На Модел:
BD010W
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Објектот Должина:
30cm
Објектот Ширина:
25cm
Објектот Висина:
20cm
Објектот Тежина:
0.45kg
Објектот Дијаметар:
24cm
Материјал Тип:
2Cr13 (Aisi420) Челик

Најдобри предлози во категоријата