.

.

Мотоцикл 240mm Предни Диск Сопирачки Роторот За Хонда CRF250R CRF450R 2004-2014 CRF250X 450X 2002-2014

Мотоцикл 240mm Предни Диск Сопирачки Роторот За Хонда CRF250R CRF450R 2004-2014 CRF250X 450X 2002-2014

DEN 1439.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сопирачки Дискови Rotors се направени од 420 висока јаглерод нерѓосувачки челик со најдобрите процесот на производство. Брановидна дизајниран надворешниот диск формата за да им помогне го задржи накладките чисти и веднаш исчезнува топлина, обезбедува извонредна сопирање перформанси и минимум подлога носат. Спецификација и Карактеристики : Состојба : 100% Сосема Нов Количина : 1x на Предни Сопирачки Дискови Материјал : 2 Cr13 (Aisi420) Челик во Боја : Природна надворешен Дијаметар : 240mm Внатре Дијаметар : 102mm Дебелина : 3мм Не. на Дупки : 6 Топ Модел : 116.5 мм Дупки Дијаметар : 6.5 mm Инсталирате Позиција : Пред Лево Брановидни & Дупчиња дизајниран сиск за да им помогне го задржи влошки чисти и ги обезбедува најдобрите топлина дисипација перформанси Прецизност произведени од високо-перформанси кочница челик Обезбеди совршена сопирачката и минимум кочница подлога носиме Директно за ОЕМ замена Fitment : Производител МОДЕЛ CC ГОДИНА МОНТАЖА ПОЗИЦИЈА За Хонда, CR E 125 95-08 ПРЕД-L За Хонда CR R 125 95-08 ПРЕД-L За Хонда CR E 250 95-08 ПРЕД-L За Хонда CR R 250 95-08 ПРЕД-L За Хонда CRF Р 250 04-14 ПРЕД-L За Хонда CRF X 250 04-15 ПРЕД-L За Хонда CRF Р 450 02-14 ПРЕД-L За Хонда CRF X 450 04-15 ПРЕД-L За Хонда CR E 500 95-01 ПРЕД-L За Хонда CR R 500 95-01 ПРЕД-L За Хонда-HM CRF R 150 07-09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRF ENDURO 230 04-10 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F 250 04-09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE X 250 04 -09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F 250 Р 250 04 -09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F 250 X 250 08 -11 ПРЕД-L За Хонда-HM CRF F 250 04 -09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRF Р 250 08 -13 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F 300 X 300 08 -09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F 450 R ENDURO 450 04 -08 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F X 450 450 04 -09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRF Р 450 04-14 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F X 490 490 2007 ПРЕД-L За Хонда-HM CRE F 500 X 500 08-09 ПРЕД-L За Хонда-HM CRM F 500 X 500 11 ПРЕД-L

Кон својствата

Објектот Висина:
20cm
Име На Модел:
BD009W
Објектот Ширина:
25cm
Објектот Должина:
30cm
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Материјал Тип:
2Cr13 (Aisi420) Челик
Објектот Дијаметар:
24cm
Објектот Тежина:
0.45kg
Бренд Име:
H2CNC
Модел и Година:
За Хонда CRF250R CRF450R 2004-2014 CRF250X 450X 2002-2014

Најдобри предлози во категоријата