.

.

Природни Хематит Камен Мушка 4mm 6mm 8мм 10мм 12mm Црна Хематит Исцелување Кристал Монистра Накит Одлуки Beading 16 Целосна Влакно

Природни Хематит Камен Мушка 4mm 6mm 8мм 10мм 12mm Црна Хематит Исцелување Кристал Монистра Накит Одлуки Beading 16 Целосна

DEN 43.20
DEN 43.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


4-Хонгконг Пост (за мали цел).
Што се очекува да се добијат ПОЗИТИВНИ повратните информации и 5-ѕвезда оценка од вас ако сте среќни со нашите производи. Ние ќе се обидеме потрудиме да им понуди најдоброто решение.Тоа може да биде до околу 30 дена. Сепак, ако поради некоја причина не сте целосно задоволни, дека може да се врати вашата нарачка во рок од 30 дена од датумот на купување.
2-примерок, ќе биде испратен од страна на Хонг Конг пост Воздухопловната.5 инчи/влакно дијаметар на лежиште - броеви во влакно на 15inches(прибл 38cm) 4mm-приближно 92 монистра, 6mm-околу 62beads 8мм-околу 48beads 10мм-околу 38beads 12mm-околу 32beads Превозот и Ракувањето со Поштенски :
Поштенски : со авион Mail ( 10-25 бизнис дена )
од страна на EMS (За 7 работни дена, може да се следи)
од UPS-от/DHL (За 4 работни дена, може да се следи)
1-Ние брод на сите наши објекти низ целиот свет од EMS/UPS/DHL или Хонг Конг пост ,превозот начин ќе зависи од вкупно цел количество.Понекогаш како custome проблем и временските проблем ,тоа ќе биде одложен за неколку дена . Објектот мора да се врати во неговата оригинална состојба, unworn и непроменета во било кој начин.Тоа обично трае 10-20 работни денови за испорака . Имаме речиси повеќе од 50-100 вешт рака-сечење работници плови со барањата, и скоро 50 сечење машини.
Фабриката Историја
Ние сме водечки производител и извозник на накит , со повеќе од 14 години искуство во Гуангжу, Кина.
Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти : Доколку имате било какви прашања ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе бидеме среќни да одговорите на било кој пораки во рок од 1 работен ден. Ако најдете било какви проблеми на објектот ќе се примени, ве молиме контактирајте со нас да го работат надвор пред да остави негативни или неутрални повратни информации или ниска НСД оценка. Ние не се работи за време на викендите и празниците, но ние ќе се вратам на вас како е можно поскоро за понеделник.Нашите главни производи вклучуваат : Полу Скапоцен Камен и сребро jewery како и од не ' рѓосувачки челик накит.
Нашите камења, главно, вклучуваат Larimar,Тиркизна, Malachite,Lapis Lazuli,Rhodocrosite,Јастреб око,Тигар око,Moonstone,Sunstone, Kyanite,Chrysocolla,Chrysoprase, Розова Опал,Сина Калцедон,Сина Чипка Ахат,Pyrite,Bronzite,Рубин Zoist, Carnelian, Црна Ахат/Оникс, Црвениот Џаспер, Аметист, Тигар Око, Bloodstone, Индиски Ахат, Зелена Aventurine, Dalmation од јаспис, се Зголеми Кварц, Fluorite, Unakite, Amazonite, Rhodonite, Голдстоун, Снегулка Obsidian, Луди Чипка Ахат, Labrodorite, Океан од јаспис, Leopardskin од јаспис, Sodalite, Слика од јаспис, Mookiate, Нови Жад, Smoky Кварц и Кристали/Заоблачено Кварц,Labradorite, сосема повеќе од 150 видови на природни и џаспер ахат. Тоа обично трае 1-3 работни денови за испорака.Сите на нашите предмети се стандардни рамен превозот цена .
Ние специјализирани во Полу Скапоцен Камен/скапоцен камен монистра,cabochons,фацетирани монистра,крофни,привезоци,белегзии,прстени,jewelries,телото jewelries,скапоцен камен carvings и др. И ние се стави голема технолошки внимание во обработка на изборот, сечење, изработката, полирање и дупчење придружени со строга контрола на квалитетот. Ние не опфаќаат враќање поштарина и само продавница кредит е издаден за враќање.Ние ќе брод во точка (а) во рок од 2 дена со РАМНА СТАПКА ИЛИ РЕГИСТРИРАНИ ПОСТ од ХОНГ КОНГ по потврди за плаќање.
Се Враќа & Повратна Информација :
Ние сме многу убедени дека нашите објект ќе ги задоволи и надмине вашите очекувања. Ви благодариме за вашето трпение!.
Природни Хематит Камен Мушка 4mm 6mm 8мм 10мм 12mm Црна Хематит Исцелување Кристал Монистра Накит Одлуки Beading 16" Целосна Влакно 1string пакет
1piece = 1 string Должина : 15.

Кон својствата

Објектот Дијаметар:
4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 12mm
Тип На Објект:
Монистра
Парична казна или Моден:
Моден
Материјал:
Камен
Надворешниот Дијаметар:
4 6mm 8mm 10mm 12mm
Објектот Форма:
Круг-брилијантен-форма
Објектот Тежина:
60g
Број На Модел На:
Скапоцен Камен Монистра
Главниот Камен:
хематит
Камен Методот На Третман:
Природни
Камен Создавање Метод:
Природни
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Објектот Дијаметар:
6mm 8mm 10mm 12mm

Најдобри предлози во категоријата