.

.

Камерон Кинеско 850mAh Батеријата BSL-58G,LGTL-GKIP-1000 за LG A7110,A7150,C3100,C3380,C3400,G650,G920,L342i,L5100, M4300,MG200,T5100

Камерон Кинеско 850mAh Батеријата BSL-58G,LGTL-GKIP-1000 за LG A7110,A7150,C3100,C3380,C3400,G650,G920,L342i,L5100, M4300,MG200,T5100

DEN 672.00
DEN 638.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

pls контактирајте со нас прво да се потврди вашиот претпочитаат начин.
Ако сакате да купите серија на стоки, pls контактирајте со нас за да се добие цената на големо или ФОБ цена.Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати&размена на настава. Поради некои осветлување проблем може да биде мало боја разлика за одредени производи. Чувајте ја батеријата помеѓу 5%-95%.
Компатибилен модел :
За LG A7110, A7150, C3100, C3380, C3400, G650, G920, L342i, L5100, M4300, ME500, MG200, T5100
Дел No.Да се избегне изложување на високи температури 140°F/60°C. Ние ќе ви одговори ПОБРЗО.
Плаќање
* Плаќањето се очекува да бидат примени во рок од 3 дена од аукции блиску. Крзно од различни серии може да предизвика и благо боја разлики
3.Ако имате било незадоволство,ве молиме да ни даде можност да го реши проблемот пред да ни остави негативен фидбек.Да се избегне изложување на батеријата да се течни или кои се предмет на силна механички шокови.Префрлете се на вибрации надвор и да го намали тонот на ѕвонење и паузирањето на екранот. Така pls се зборува за продавачот, прво за повеќе информации за стоки и испорака. Бидејќи ние се фабрички продаваат директно и, исто така, има неколку вистински продавници во Кина, сите предмети aresold од многу брзо.Ние ќе се вратат сите на вашите пари со исклучок на превозот и ракувањето со такси откако ќе го добиете вашиот врати ставки.
* Со цел да се обезбеди да добиете вашата цел со данок или пониски даночни при увоз,ние ќе го пријават како ?подарок? со пониска вредност,ако било увозни давачки или такси се на купувачот одговорност.Да го раскине било апликации кои не се во употреба. :
BSL-58 G, LGTL-GKIP-1000, SBPL0072126
Спецификации :
Напон : 3.50 mm
Камерон кинеско модел Бр. Ве молиме престане да полнење кога батеријата е 100% се наплаќа. : КС-LT5100 SL
Li-ion батерија
Ние гарантира :
>Сите производи од 12 Месеци Гаранција!
>Испорака сигурен,оптимални перформанси!nsiderate услуга!
>Најдобра цена и Добар квалитет!
Со Користење На Совети :
1.Не предизвикувајте краток спој со батеријата.
*Ако имате било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас.7
Капацитет : 850m Ah
Димензија : 54.
* Објектите се добро спакувани со opp вреќа и кутија,ние поддршка превозот преку Кина пост/HK пост/UPS/DHL/ФЕДЕКС/EMS,ве молиме оставете 5-20days да се постигне.Можете да ги користите Baixt Надворешни Батеријата да се направи вашиот мобилен телефон батеријата да трае подолго.
На купувачот :
ДОБРЕДОЈДЕ !!!
Pls слободно контактирајте со продавачот на интернет за да се потврди дали имаат инвентар.Случаен краток спој може да се случи кога метален објект како што е монета клип,или пенкало предизвика директно поврзување на позитивниот(+) и негативниот(-) крај на батеријата краток спој на краевите може да ја оштети батеријата на објектот што е поврзан.
Враќање&Размена политика
* Сите нашите понуди се поткрепени со 100% задоволство гаранција,ако поради некоја причина не сте задоволни ,можете да се вратите на објектот за да ни во тоа?s оригинални condiion за враќање на парите или замена.Ние сме сигурни дека секогаш постои решение и ние сигурно не сакате лошо повратни информации да биде каде што трансакцијата завршува.
Повратни информации политика
* Ние ќе се обезбеди позитивен фидбек еднаш уплата,Да се негуваат здрави Али заедница,се надеваме дека ќе го стори истото за нас.
Белешки
* Микс цел добредојдовте,OEM цел добредојдени. Тоа не е голем квалитет проблем затоа што било природно крзно производи имаат овој феномен.
*Зачувам е нашиот препорачува метод на плаќање,ние, исто така, ја прифати различни плаќања од страна на T/T,Western union,Money gram и така натаму.

Кон својствата

Бренд Име:
Камерон Кинеско
Компатибилен Бренд:
LG
Квалитетот сертификација:
CE,ДСП
Оригинал или Не:
Компатибилен
Капацитетот на батеријата(mAh):
0-1300mAh
Број На Модел На:
КС-LT5100SL

Најдобри предлози во категоријата