.

.

Оригиналниот BMT DHL ПРОЗОРЦИ 50pcs/многу Обични Квалитет 0 нула циклус на Батеријата за iPhone 6S Плус 6SP замена поправка делови BMTI6SPOQ

Оригиналниот BMT DHL ПРОЗОРЦИ 50pcs/многу Обични Квалитет 0 нула циклус на Батеријата за iPhone 6S Плус 6SP замена поправка

DEN 16377.60
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Некои Слики од шоу :
Она што тие велат ?


Како Ние Ќе Ви Помогнеме.Батериите беа предмет на проектирање и контрола проверки; И кои ги исполнуваат основните технички барања утврдени со Европската Директива. Можете да дознаете повеќе за нашата FB Страна BMTbattery ако сте заинтересирани.Semifinished батеријата е да земете сеопфатна инспекција со Texas instruments софтвер. Треба да се знае она што е на врвот на батеријата(6 G-8 P) ако навистина се разбере 100% Вистински Батеријата. Тоа контрола на електрична струја и напон. Сите батерија е направено од страна на капацитет за оценување на процесот за да бидете сигурни дека сите батеријата се полни Капацитет 2750m Ah или повеќе. Кога ќе се расклопуваат батеријата, ќе видите управување со проектен циклус и Клеточна се ласерски заварени, и од Мобилен на управување со проектен циклус и УПРАВУВАЊЕТО да се flex кабел не постојат било reconnected знак.
5 Причини Зошто Треба Да Го Купи Нашиот Производ :
- Сите Производи Споделување На 1 Година Гаранција
- 100% Тестирани Пред Испраќање
- Ние сме производителот, фабрика
- Професионалец во Батеријата поле за 4 години
- 365 Дена политика на Враќање & Бесплатен Превозот во Двете насоки
Како не објектот изгледа?
Ќе се купуваат Обичните Квалитет!
ABC знаење мора да знаете за мобилни батеријата :
Во основа, мобилни батеријата е комбинација од три делови :
1. Она што ќе биде резултат на користење на батеријата мобилен направени од Li-Ni Co Mn(Ni Co Mn 4 : 4 : 2) ? Одговор : батеријата на клетката може да трае само за неколку месеци и се, но после тоа да престане да работи. Батеријата е квалитетот на нашите сè. Заштита одбор е исто како вода допрете. Тие може да го земе Li-Ni Co Mn(Ni Co Mn 4 : 4 : 2) за да се замени. Како и да е, па клетката и управување со проектен циклус е и важно за добра изведба на батеријата. Сите наши батерии се строго се придржуваат до стандардите и производствени процеси. Клетката како и јадро се мери со m Ah.
IC & FCC : Сојузна Комуникации Комисии; Северна Америка Стандард кој ги дефинира правилата и процедурите за да се спречи електронска опрема од која предизвикува штетни пречки на спектар на фреквенции.
Некои важни точки за Производство на Батеријата :
1. Maded на 100% Кобалт не Ni Co Mn(4 : 4 : 2) материјал.Електричниот Апарат и Материјална Безбедност Закон се однесува на претпријатијата кои производство или увоз на производи во Јапонија . Тексас Инструмент дизајн на ПРОЦЕСОРОТ за i Phone батеријата, затоа Тексас Инструмент батеријата софтвер за управување е најдобриот една за тестирање. Батериите во согласност со сертификати за сообразност. Совршен изглед. 2 - ( Супериорен Квалитет ) -M anufactured 2017 или 2018, собрани со САД Texas Instruments IC на управување со проектен циклус одбор. заштита одбор(PCM)
3. Никогаш не се расклопуваат. BMT компанијата батеријата ќелија се сите целосна Li-CO2 материјал и да го положат УЛ потврдија како добро. Секој Батеријата има различни батеријата серија num и различни мобилен серија num. Високото m Ah значи поголема моќ има. Нула Циклус.7 V) батерија на мобилен направи, тоа може да трае со години. Но, во случајот на управување со проектен циклус одбор пропушти мерка IC , тоа не може да се контролира електрична струја правилно тоа е зошто некои клиенти се жалат на енергија се троши толку брзо. CE : Европската Сообразност, Батерии средба Европските технички усогласување на стандардите. За i Phone батеријата е различен од другите мобилни батеријата, бидејќи на PCB сите комуникациски податоци мора да се конекција со Телефонот. 3 00-500 Циклус живот.

Кон својствата

Квалитетот сертификација:
CE,УЛ
Компатибилен Бренд:
apple
Капацитетот на батеријата(mAh):
2201mAh-2800mAh
Број На Модел На:
BMTI6SPOQ
Бренд Име:
Bamyoyo
Apple Модел:
iPhone 6s плус
Оригинал или Не:
Компатибилен

Најдобри предлози во категоријата