.

.

165mm*100mm 7 инчен 800x480 TFT LCD дисплеј 400 nits висока осветленост панел за AT070TN94

165mm*100mm 7 инчен 800x480 TFT LCD дисплеј 400 nits висока осветленост панел за AT070TN94

DEN 960.00
DEN 864.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


165mm*100mm 7 инчен 800x480 TFT LCD дисплеј 400 nits висока осветленост панел за AT070 TN94
Опис На Производот :
1.ова е оригиналот не користи една.
2. 100% тестирање пред превозот
3. за било какви прашања, pls се чувствуваат слободни да контакт.

Краток опис на LCD панелот
Панел модул
AT070 TN94
Панел големина
7 инчен
Резолуција
800(RGB)×480 (WVGA)
Размерот
16 : 9 (W : H)
Површина
Antiglare
Активната Површина
154.08×85.92 mm (W×H)
Рамки Област
156.7×89.1 mm (W×H)
Преглед Димензија
164.9×100.0 mm (W×H)
Преглед Длабочина
5.7±0.3 mm
Display mode
TN, Нормално Бела, Transmissive
Осветленоста
400 cd/m2 (Typ.)
Сооднос На Контрастот
500 : 1 (Typ.) (Transmissive)
Дисплеј Во Боја
262 K/16.7 M (6-bit / 6-бит + Dithering)
Избор На Бои
50%
Време На Одговор
10/15 на (Typ.)(Tr/Td) (ms)
Прикажи ги Агол
70/70/50/70 на (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D)
Вертикална Фреквенција
Тип На Светилка
WLED
Светилка Возачот Одбор
НИКОЈ
Сигнал Категорија
Паралелно RGB
Сигнал Класа
Паралелно RGB (1 ch, 6/8-bit)
Pin Конфигурација
DRGB-50 P1 C8 B-115 A
Влезен Напон За Panel
3.3/10.4/16.0/-7.0 V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Текст Тековната За Panel
4.0/20.0/0.2/0.2 ма (Typ.)(ICC/IAVDD/IGH/IGL)
Панелот Моќ Consumpation
226m W на (Typ.)
Интерфејс Тип
FPC
Интерфејс Бренд
Интерфејс Модул
Интерфејс Pin Теренот
0.5 mm
Интерфејс Иглички
50 Pin
Износ По Кутија
50 Парчиња
Кутија Големина
530×355×255 mm (L×W×H)
Кутија Бруто Тежина
10.682± 5% Килограми
Краток опис на LCD контролер одбор
1.Главната чип : RTD2662 или RTD26602
2. Поддршка HDMI+VGA +2 AV
3.Поддршка на LCD панелот интерфејс : . Единствен/Dual Channel LVDSb. б. 50 pin TTL интерфејс
4. Поддршка Резолуција : 1920*1080
5.Работен напон : +5 V~+24 V
6.Моќта на панел : +3.3 V
7.На OSD јазици : Поедноставен Кинески, Традиционален Кинески, англиски, француски, германски, италијански, шпански, португалски, Јапонски, корејски (изборен)
8.Копче за функција : Auto/Menu/Лево/Десно/Излез/копче за
9.Аудио излезна моќ :
10 Поддршка IR Контрола
11.Димензија(mm) : 90.5(L)*60.7(W)*17(H)

Кон својствата

Екран На Допир За Тип:
Resistive Екран
Резолуција На Екранот:
800x480
Број На Модел На:
за AT070TN94
Екранот:
> 3
LCD Комплет:
Yes
Бренд Име:
Wisecoco

Најдобри предлози во категоријата