.

.

Лукас Papaw Маст Ново Од Австралија Навлажнувачки за Изгореници Лузна Мозолчиња Каснувања Испукани Кожата 75g за нега на тело

Лукас Papaw Маст Ново Од Австралија Навлажнувачки за Изгореници Лузна Мозолчиња Каснувања Испукани Кожата 75g за нега на тело

DEN 993.60
DEN 805.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

На маст има антибактериски и антимикробни својства и може да се користи како локален тематски примена на следниве : 1.Помали Изгореници & Scalds 2.Изгореници 3.Чакал Осип, Посекотини & Мали Отворени Рани 4.Nappy Осип & Chafing 5.Каснувања Од Инсекти 6.Splinters & Трње Carica Папаја 39mg/g Свежи Ферментирано Овошје На папаја користи во Лукас' Papaw Маст е Квинсленд одгледува свежо овошје. Секоја точка на овошје е рачно одбраната. Откако плодот е ферментиран само вистинското ниво тоа може да се користи за да се направи маст. На готовиот производ содржи 0.1 mg/g од Калиум Sorbate која делува како конзерванс. База - Фармацевтско Одделение петролеј и Восок производот не содржи polyplasdone, polyvinylpyrrolidone, talc, палмово масло, глицерин или натриум lauryl сулфат. За џвакање Balsam Перу минута износ на Заболување на Balsam Перу се користи како парфем во Лукас' Papaw Маст. Можат да се применат на толпата : 1. Сува кожа 2. Чир 3. Гори, scald 4. Пченка, tinea, 5. Paronychia 6. Пелена осип 7. Ублажување на егзема 8. Ублажување на дерматитис 9. Burise и incised рана 10. Осип, комарец залак и инсекти залак

Кон својствата

Тип На Објект:
Antiperspirant
Број На Модел На:
Papaw маст
Состојка:
Масло
НЕТО-WT.:
75ML
Големина:
standard

Најдобри предлози во категоријата