.

.

Индустриски КОМПЈУТЕР Портал Firewall Рутер за pfSense Core I7 5500U АЕС-NI, 4 Gigabit NICs QOTOM-Q375G4

Индустриски КОМПЈУТЕР Портал Firewall Рутер за pfSense Core I7 5500U АЕС-NI, 4 Gigabit NICs QOTOM-Q375G4

DEN 14515.20
DEN 14515.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

5 КГ вклучувајќи пакет 27*23*9 CM Испорака
1. Детална Слика QOTOM-Q375 G4 Предната страна
QOTOM-Q375 G4 Задната страна
Нашата Компанија Краток Вовед
Нашата компанија е професионална производител на матичната плоча и мини компјутер кој се наоѓа во градот Шенжен,Кина,ние се нуди многу видови на нано плоча и мини компјутер од 2011 година,ние отвори голем пазар во целиот свет.
Ви благодариме за вашата поддршка, уживајте во вашата шопинг! Пакување & Испорака Пакување
1*мини компјутер,1*адаптер( Кинески стандард / Европскиот стандард / British standard /Австралиските стандарди / Американски стандард )1*Vesa,1*Завртка,1*сандак
1 BUC 1.
Нашата гаранција е една година,доколку постои проблем со нашите производи, може да се брод до нас, можете да ги сноси shpping цена и ние мечка превозот цена кога ќе се врати за вас, ако клиентите кои cooprate со нас за долго време ,гаранцијата може да биде продолжен. Поддршка до 8 GB Меморија Хард Диск поддршка SSD ( MSATA SATA)/support HDD (2.Канцеларија приоритетни,како што се E-продавница,Интернет користење,заштита на Животната средина и заштеда на енергија,Штеди електрична енергија,потрошувачката На енергија е повеќе од 17 W,Компанија за производство на претпријатието канцеларија,се заштеди на простор.Посветен компјутер образование и обука индустрија, која е подобра изведба од еден КОМПЈУТЕР,Повеќе лесен софтвер компатибилност и повеќе шарени,Побрзо брзина,тоа е повеќе погодна за ученици во компјутерска едукација индустрија.0 Порти
• 1 x HD Видео Конектор
• 1 × Сериски порт Внатрешни Конектори • 1 x Minipcie порта (за m SATA SSD)
• 1 x Minipcie порта (за WIFIBLUETOOT Модул)
• 1 x DDR3 L SO-DIMM Слот за Мемориска
• 1 x SATA Порта
• 1 x SATA моќ конектор
• 1 x Автоматски подигање на скокач
• 1 x GPIO заглавие (изборен)
• 1 x слотот за SIM Картичката (изборен) Назад-Panel Конектори • 1 ×DV 12 V DC влез
• HDD ВОДСТВО, Моќ Led диоди
• 4 x Intel RJ-45 Порти
• 1 x Зборува Конектор
•1 x Микрофон Приклучок Оперативен Систем за Поддршка на Windows 7 и Windows 8 10 Windows Linux и др Стандардниот оперативен СИСТЕМ, Ние пре-инсталирате PFsense за оваа Мини КОМПЈУТЕР,Ако ви треба друг оперативен систем,треба да се остави порака до мене.Ние се вративме на нашите Qotom агент во Канада,шпанија,Бразил,САД итн.Индустриски компјутер дизајниран за индустриски корисници резерви и сериски порт,дизајнот на машината,Може да биде целосно надлежен за индустриски апликации,Сите цврста состојба дизајн,Целосно исклучување на дизајн,Целокупната плоча тип дизајн е балансирање на потребите на индустриските корисници. DHL/UPS/ФЕДЕКС EXPRESS и ЕМС се функционални, и DHL ќе се користи како прв избор. Ако сакате други пратката условите, контактирајте со нас, pls!
2.35
1 x DDR3 DIMM Меморија Слот,Макс.Други специјални компјутерски : Тоа исто така може да се користи како далечински media player,Рекламирање машина,Сите-во-едно мини компјутер,ПОС машинска Опрема на главните делови на ект,Употребата на средно развој во други производи.Хотелски соби посветени компјутер,Елегантен изглед,Висок степен,тоа е многу погодно во хотел,Цврста состојба дизајн,Unzerbrechlich, nonoise,Ниска потрошувачка на енергија,Енергија-заштеда на енергија.0 Порти
• 2 x USB 2. Нашите Мини компјутерите се поевтини и помала од традиционалните компјутери,вие само треба да се подготви еден глушец,една тастатура и интернет,тогаш можете да пребарувате на интернет слободно,тоа може да ви помогне да заштедите на повеќе од 70% computing цена,тие се најпопуларните во канцеларија,фабрика,на училиште,на јавноста,пос машина,владата,болница итн.Call центар за корисници,E-commerce канцеларија,Имот агенти,Сите видови на јавни прозорец,Cloud услуги десктоп виртуелизација платформа поврзан со компјутер терминалната опрема,Задача-ориентирана канцеларија workstations.

Кон својствата

боја:
Barebone компјутер, 8G RAM меморија 16G SSD, 8G RAM меморија 32G SSD, 8G RAM меморија 64G SSD, 8G RAM меморија 128G SSD, 8G RAM меморија 256G SSD, 8G RAM меморија 512G SSD, 8GRAM 32GSSD 500GHD
Пакет:
НЕМА WIFI, 300 МЕТРИ WIFI, WIFI и Bluetooth
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Бренд Име:
qotom
Хард Диск Капацитет:
≤ 40GB
Капацитетот На Меморијата:
2GB
Процесор Главниот Фреквенција:
Intel Core i7-5500U Процесор 4M Кеш, до 3.00 GHz
Број На Модел На:
QOTOM-Q375G4
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Тип:
Мини Десктоп
Процесор Бренд:
Intel
Употреба:
Комерцијални
Процесор Модел:
Intel Core i7-5500U Процесор 4M Кеш, до 3.00 GHz
Производи Статус:
Акции

Најдобри предлози во категоријата