.

.

0.01 g 200g Мини Накит Електронски Ваги LCD Дигитален Џеб Дијамант Грам Мерење Скала Жито Карат Унца Губење на Рамнотежа+7Units

0.01 g 200g Мини Накит Електронски Ваги LCD Дигитален Џеб Дијамант Грам Мерење Скала Жито Карат Унца Губење на Рамнотежа+7Units

DEN 528.00
DEN 486.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


0.01 g 200g Мини Накит Електронски Ваги LCD Дигитален Џеб Дијамант Грам Мерење Скала Жито Карат Унца Губење на Рамнотежа+7 Units
Спецификација : Ова е висока прецизност електронски скала. Точноста е оценет да 0.01 g. Тоа обезбеди 7 единици на тежина да се трансформира. Тоа може да мерење на минимални работи од иста класа како накит,хемиски агенс. Тоа е многу погоден за jeweler и лабораториска употреба. Максимална скала : 200g Минимум скала : 0.01 g 7 Одделение Прекинувач : g/мл/ozt/dwt/ct/ti/gn LCD Дисплеј : 5 малку LCD дисплеј Светла Осветлување : Бела слаба Батерија Аларм Моќ Контрола : Auto Off функција за да ја зачувате батеријата по 1 минута Светла Осветлување : Бела Напојува Набавка : 2 x AAA батерија ( не се вклучени) Автоматско исклучување по 1 минути без операции Операција температура : 1030° Ниско ниво на батеријата напон аларм Пребројување функции Седум пондерирање единици : G, КТ, ОЗ, OZT, DWT, TL , GN Забелешка : Не користите скала за мерење на повеќе работи опсег,или тоа ќе ја оштети скала. Пакет се вклучени : 1 * 0.01 - 200g Мини Дигитален Накит Рамнотежа Џеб Скала 1 * Заштитни торбичка 1 * упатство
Испорака :
Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Гаранција & Одржување :
Ние ви нудиме 15 дена слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 7 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Најважно!!!
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

Кон својствата

Дисплеј Тип:
LCD
Број На Модел На:
ДС-16
Капацитет:
200g
Точноста:
0.01 g
Тип:
Џеб Скала
Напојување:
2*ААА
Големина:
116 x 64 x17mm
Бренд Име:
easyover
Номинална Оптоварување:
200g
is_customized:
Yes
Номинална Оптоварување:
200g

Најдобри предлози во категоријата