.

.

0.01 200g Мини Дигитален Накит Скала 200g x 0.01 Преносни Губење на Рамнотежа Грам Жито Карат Унца Дијамант Скали Топла Продажба

0.01 200g Мини Дигитален Накит Скала 200g x 0.01 Преносни Губење на Рамнотежа Грам Жито Карат Унца Дијамант Скали Топла Продажба

DEN 528.00
DEN 480.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


0.01 - 200g Мини Дигитален Накит Скала 200g x 0.01 Преносни Губење на Рамнотежа Грам Жито Карат Унца Дијамант Скали Топла Продажба
Спецификација : Ова е висока прецизност електронски скала. Точноста е оценет да 0.01 g. Тоа обезбеди 7 единици на тежина да се трансформира. Тоа може да мерење на минимални работи од иста класа како накит,хемиски агенс. Тоа е многу погоден за jeweler и лабораториска употреба. Максимална скала : 200g Минимум скала : 0.01 g 7 Одделение Прекинувач : g/мл/ozt/dwt/ct/ti/gn LCD Дисплеј : 5 малку LCD дисплеј Светла Осветлување : Бела слаба Батерија Аларм Производ Големина : 116x64x17mm Моќ Контрола : Auto Off функција за да ја зачувате батеријата по 1 минута Светла Осветлување : Бела Напојува Набавка : 2 x AAA батерија ( не се вклучени) Автоматско исклучување по 1 минути без операции Операција температура : 1030° Ниско ниво на батеријата напон аларм Пребројување функции Седум пондерирање единици : G, КТ, ОЗ, OZT, DWT, TL , GN Забелешка : Не користите скала за мерење на повеќе работи опсег,или тоа ќе ја оштети скала . Пакет се вклучени : 1 * 0.01 - 200g Мини Дигитален Накит Рамнотежа Џеб Скала 1 * Заштитни торбичка 1 * упатство
Испорака :
Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.
Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Гаранција & Одржување :
Ние ви нудиме 15 дена слободна замена. Купувачите можат да поднесат барање за замена во рок од 7 дена од вашиот приемот на производот. Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Најважно!!!
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.

Кон својствата

Број На Модел На:
DS16
Точноста:
0.01
Дисплеј Тип:
LCD
Бренд Име:
WEIHENG
Капацитет:
200g
Тип:
Џеб Скала
Големина:
116x64x17mm
Напојување:
2*ААА
Номинална Оптоварување:
200g
is_customized:
Yes
Номинална Оптоварување:
200g

Најдобри предлози во категоријата