.

.

1pc К Тип Thermocouple Сонда Висок Индустриски Температурни Сензори со Терминал Главата 9.5*100mm Сонда -100-1250C Нарачана ОЕМ

1pc К Тип Thermocouple Сонда Висок Индустриски Температурни Сензори со Терминал Главата 9.5*100mm Сонда -100-1250C Нарачана

DEN 336.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

1pc К Тип Thermocouple Сонда Висок Индустриски Температурни Сензори со Терминал Главата 9.5*100mm Сонда -100-1250 C Нарачана ОЕМ
Ние сме фабрика!
Ние обезбеди сопствени-направи услуга за различни видови thermocouples!
Ве молиме да ми кажете на големина и моделот што треба како на следнава слика и ние може да се направи thermocouple според вашите барања!
Опис на Температурата на работа -100 - 1250 C (-200 - 2500 F) Сонда Должина 100mm (4 ") Сонда Дијаметар 9.5 mm (3/8") Теми Големина 1/2 "NPT Сонда Материјал од не' Рѓосувачки Челик Терминал Главата Материјал Алуминиум
Карактеристики 100% Сосема Нов Објект Одговара на сите наши температура контролори. Цитатите на различни должини на олово жици се достапни по барање. Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција. Веледрогериите се добредојдени.
Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Кон својствата

Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Рачни
Моќност Тип:
полнач
Број На Модел На:
K
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Најдобри предлози во категоријата