.

.

EGT К Тип Thermocouple Сонда со M5 Теми, 3m Доведе Жица и Конектори

EGT К Тип Thermocouple Сонда со M5 Теми, 3m Доведе Жица и Конектори

DEN 232.80
Залиха
Достапно за вашата нарачка


EGT К Тип Thermocouple Сонда со M5 Теми, 3m Доведе Жица и Конектори CHT К тип Thermocouple Температурни Сензори за Кип.. EGT К Тип Thermocouple Температурни Сензори за Екс.. Дигитални DC Температура Метар за К Тип Thermocoup..
Ставка Опис
Температурата На Работа
-100 - 1250 C
Сондата Материјал
Нерѓосувачки Челик
Сондата Дијаметар
3мм
Сондата Должина L
1 0mm
Теми Големина
М5 Теми
Должина На Кабел
3 m
Кабел За Надворешни Оклопна
Нерѓосувачки Челик Плетење
Кабел За Внатрешна Изолација
Fiberglass
Тип
Неосновани
Конектор
Мини К-Тип Конектор, со Заклучување
Карактеристики
100% Сосема Нов Објект
Одговара на сите наши температура контролори.
Цитатите на различни должини на олово жици се достапни по барање.
Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција.
Веледрогериите се добредојдени.
Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Кон својствата

Теорија:
Thermocouple Термометар
Моќност Тип:
полнач
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Најдобри предлози во категоријата