.

.

Дигитални Инфрацрвен Термометар Themperature Pyrometer ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Пиштол Не-Контакт 330 степен GM320

Дигитални Инфрацрвен Термометар Themperature Pyrometer ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Пиштол Не-Контакт 330 степен GM320

DEN 264.00
DEN 225.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Дигитални Инфрацрвен Термометар Themperature Pyrometer ИНФРАЦРВЕНИТЕ Ласерски Точка Пиштол Не-Контакт 330 степен GM320
Пакување листа : 1*Термометар GM320 1*англиски јазик прирачник за корисникот 1*Блистер пакување Карактеристики : • Ласерски покажувач за точни целна со цел • Едноставна една рака работа • LCD со назад светлина • Ласер ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот • слаба батерија индикација • LED назад светло систем за работа под сиромашните осветлување • C /F температура единица за конверзија • Автоматско исклучување во 7 секунди без да било операција • Екран држете, Скенирање функција Спецификации : • Мерен опсег : -50 °C ~ 380 °C ( -58 °F ~716°F ) • Точност : -50°C ~ 0°C( ± 3°C) Од 0°C ~716°C (±1.5%) • Повторливост : 1 °C или 1% од читање • Резолуција : 0.1°C или 0.1°F • Време на Одговор : 500m Sec, 95% одговор • Emissivity : 0.95 претходно наместен Еквалајзер • Растојание До Место Дажба : 12 : 1 • Спектрален одговор : 8~14µm • Температура на Чување : -20°C ~ 60°C (-4 °F ~140 °F) • Оперативен Температура : 0°C ~ 40°C (32 °F ~104 °F) • Оперативен Влажност : 10-95% RH не-кондензирање, до 30°C (86°F) • 2 x AAA 1.5 V батерија (не се вклучени) ве Молиме Имајте во предвид : 1. Батерии не се вклучени. 2. Ние секогаш имаат акции. 3. Сите пакети имаат следење на број. 4. Сите производи имаат 1 година гаранција. 5. Овој термометар не е направен за луѓе или животни.
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по имаме успешно примено вашето плаќање.
3. Ние нудиме редовни Пост Воздух Mail и да се постави бесплатен превозот методи.
4. Бидејќи трговијата се транснационални, како и воздухопловната е најевтиниот превозот метод, тоа ќе биде потребно долго време за испорака. Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме изберете ја Изразат и да ја плати таксата.
5. Ние не сме одговорни за вашите Царина.
1. Ако предмети се наоѓаат во лоша состојба кога се примени, ве молиме контактирајте со нас слободно. Ние може да се вратат парите или да се препратат на нови една за вас.
2. Ако не сте задоволни со производот, бидејќи на личен избор, може да се врати кај нас во рок од 7 дена. Вие треба да се обрне на товар.
3.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
1.12 месеци гаранција
2.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Кон својствата

Стил:
Рачни
Теорија:
инфрацрвен термометар
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Број На Модел На:
GM320
Бренд Име:
OUTEST
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
AAA Батерија
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Употреба:
Домаќинствата,Индустриски
Објектот:
Инфрацрвен Термометар Themperature
LCD заднинско осветлување на екранот:
Yes
Резолуција:
0.1 C/0.1 С
Emissivity:
0.95 претходно
растојание на самото место големина:
12
Оперативен tempreture:
0~40C /32~104F
Напојување:
1.5 V AAA батерија(не се вклучени)
Повторливост:
1% за читање или 1C
Температурата Опсег:
-50~380C(-58~716F)
20 секунди автоматско Исклучување функција:
Yes

Најдобри предлози во категоријата