.

.

Сина LED Мерач со EGT Температурни Сензори & Заварување Бунд Комплет во Фаренхајтови

Сина LED Мерач со EGT Температурни Сензори & Заварување Бунд Комплет во Фаренхајтови

DEN 1103.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сина LED Мерач со EGT Температурни Сензори & Заварување Бунд Комплет во Фаренхајтови
Карактеристики
100% Сосема Нов објект
Висок квалитет, од нерѓосувачки челик EGT истрагата против ' рѓа
Модерен 2 боја (сина и килибар) EGT мерач
Нерѓосувачки челик заварување бунд со појавување на приклучокот
Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција.
Веледрогериите се добредојдени.
Спецификации
EGT Сонда
Сондата Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик 304
Сондата Дијаметар : 5mm (0.2")
Сондата Должина : L1 80mm (3.15") L2 30мм (1.18")
Теми : 1/8" NPT Прилагодливи Компресија Фитинзи
Кабел Должина : 2m (6.6')
Кабел Изолација : Fiberglass плетење со нерѓосувачки челик overbraiding
Тип : Неосновани
Конектор : Лопата конектор
Температурата Опсег : -100 ~ 1250 степен Celcius (-150 ~ 2300 F)
EGT Мерач :
Екранот Опсег : -300 ~ 2300 Целзиусови
Дисплеј Тип : 4 LED (Сина)
Димензии : 79 W x 43 L x 25 D mm (3.1" x 1.7" x 1")
Панел Намалување на : 74 x 40mm (2.9" x 1.6")
Точност : +/- 1%
Моќност : 12 VDC
Заварување Бунд со Приклучок
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Теми : 1/8" NPT
Надворешниот Дијаметар : 0.5" (12mm)
Должина : 0.6" (15mm)
Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Кон својствата

Употреба:
Индустриски
Теорија:
Thermocouple Термометар
Бренд Име:
EARUELETRIC

Најдобри предлози во категоријата