.

.

К Тип Thermocouple Сонда Висока Температура Сензори со М8 Теми & 3m Доведе

К Тип Thermocouple Сонда Висока Температура Сензори со М8 Теми & 3m Доведе

DEN 232.80
Залиха
Достапно за вашата нарачка


К Тип Thermocouple Сонда Висока Температура Сензори со М8 Теми & 3m Доведе
Ставка Опис
Тип
К Тип Thermocouple
Мерење На Температура
-200 ~ 1250 C ( -300 ~ 2300 F)
Должина На Сондата
25 mm ( 1 инч )
Сондата Дијаметар
5mm (0.2 инчи)
Теми Големина
М8 Теми
Сондата Материјал
Не ' Рѓосувачки Челик 304
Должина На Кабел
3m (10 метри)
Кабел Shealth
Fiberglass overbraided со не ' Рѓосувачки Челик
Конектор
Лопата Конектори
Карактеристики
100% Сосема Нов Објект
Погоден за Rotax 582 Мотор
Одговара на сите наши температура метар или контролор за К-Тип на текст
Цитатите на различни должини или дијаметар сонда и олово жици се достапни по барање.
Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција.
Веледрогериите се добредојдени.
Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Кон својствата

Теорија:
Thermocouple Термометар
Моќност Тип:
полнач
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Најдобри предлози во категоријата