.

.

К Тип Thermocouple Температурни Сензори со 10мм id за Миење за Цилиндар на Главата

К Тип Thermocouple Температурни Сензори со 10мм id за Миење за Цилиндар на Главата

DEN 287.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка


К Тип Thermocouple Температурни Сензори со 10мм id за Миење за Цилиндар на Главата
Ставка Опис
Тип
К Тип Thermocouple
Температурата На Работа
-40 - 1000 C (-100 - 1800 F)
Миење Материјал
Нерѓосувачки Челик
Миење Дебелина
1.5 mm
Внатрешен Дијаметар
1 0 mm ( 0.4 ")
Надворешниот Дијаметар
1 4 мм ( за 0,6 ")
Должина На Кабел
3m (10')
Изолација
Неосновани Тип
Кабел За Надворешни Оклопна
Нерѓосувачки Челик Плетење
Кабел За Внатрешна Изолација
Fiberglass
Конектор
Лопата Конектори
Карактеристики
100% Сосема Нов Објект
Се вклопува мерачи со К-Тип Thermocouple на Текст
Цитатите на различни должини на олово жици се достапни по барање.
Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција.
Веледрогериите се добредојдени.
Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Кон својствата

Теорија:
Thermocouple Термометар
Моќност Тип:
полнач
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Најдобри предлози во категоријата