.

.

К Тип Thermocouple Висока Температура Сензор 4 Сонда w 1/2NPT Теми & Терминал Главата Алуминиумски Материјал, Водоотпорен Запечатување Масло

К Тип Thermocouple Висока Температура Сензор 4 Сонда w 1/2NPT Теми & Терминал Главата Алуминиумски Материјал, Водоотпорен Запечатување

DEN 575.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка


К Тип Thermocouple Висока Temperarure 4" Сонда w 1/2"NPT Теми & Терминал Глава
Опис на Температурата на работа -100 - 1250 C (-200 - 2500 F) Сонда Должина 100mm (4 ") Сонда Дијаметар 9.5 mm (3/8") Теми Големина 1/2 "NPT Сонда Материјал од не' Рѓосувачки Челик Терминал Главата Материјал Алуминиум
Карактеристики 100% Сосема Нов Објект Одговара на сите наши температура контролори. Цитатите на различни должини на олово жици се достапни по барање. Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба пред аукција. Веледрогериите се добредојдени. Прекуграничната Трговија напојува со Merchant Run Global Link

Кон својствата

Теорија:
Thermocouple Термометар
Моќност Тип:
полнач
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Бренд Име:
EARUELETRIC
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Најдобри предлози во категоријата