.

.

РЕКС-C100 Температура Контролер Термостат

РЕКС-C100 Температура Контролер Термостат

DEN 422.40
DEN 380.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Дигитални Температура Контролер Термостат РЕКС-C100 + Max.40 A РБС Реле
Карактеристики :
Мерење на точност : ±0.5%FS
Ладно-крај надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 )
Резолуција : 14 малку
Земање циклус : 0.5 Дик
Димензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 мм
Процесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)
Излез, аларм и само-подесување може да биде означено со : LED
PIN контрола (вклучувајќи/ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекор-тип на ПИД и континуирано ПИД)
Само-контрола подесување
Реле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)
Аларм функција излез : 1 пат
Контактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)
Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)
Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON/OFF контрола кога поставено на 0)
Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)
Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)
Топлина-ресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дик
Детективот температура опсег : 0 40
Изолација отпор : >50 M ohm(500 V DC)
Изолација отпор : 1500 V AC/мин
Потрошувачка на енергија : 10 VA
Услугата на животната средина : 0~50,
средина без корозивни гас 30~85%
Пакетот Вклучува :
1 x ПИД Дигитална Контрола на Температурата Контролер
1 x Упатството за

Кон својствата

Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Стил:
Стои Станица
Употреба:
Индустриски
Теорија:
температурата контролер
Дисплеј Тип:
Дигитални
Моќност Тип:
Никој
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
РЕКС-C100

Најдобри предлози во категоријата