.

.

Кафе Чај Вода Млеко Froth Frothing Термометар Barista Занает Кујна Алатка Еспресо

Кафе Чај Вода Млеко Froth Frothing Термометар Barista Занает Кујна Алатка Еспресо

DEN 132.00
DEN 106.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Опис
Лесен ,безбеден и лесен за употреба. Ви помогне да се постигне совршена температура за вашиот cappuccinos, lattes и топло чоколадо. Исто така, може да се користи за да се провери температурата за Печено Месо, Супи, Длабоко пржење и сл. Мерки : 0~120degree Големина(L*W) : 14.1 cm x 5.3 cm/5.5" x 2.07"(Приближно) Материјал : не ' Рѓосувачки челик Боја : Како на сликата прикажани Внимание : ве Молиме Овозможи ±5degree грешка и да се врати во 0degree пред секоја употреба (стави метални игли во мраз вода за пет минути, и да се сврти на метални игли на нула). Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
пакетот вклучува
Кафе Термометар x 1

Кон својствата

Тип:
Мерење Алатки
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
GUGUJI222
Бренд Име:
OOTDTY
сертификација:
CIQ
Мерење Алатки Тип:
Кујнски Ваги
Материјал:
Други

Најдобри предлози во категоријата