.

.

Toshiba Мемориска Картичка Micro SD Картичка 64GB Class10 UHS-1 SDXC Флеш Меморија Microsd за паметен Телефон/Табела 90M/s

Toshiba Мемориска Картичка Micro SD Картичка 64GB Class10 UHS-1 SDXC Флеш Меморија Microsd за паметен Телефон/Табела 90M/s free

DEN 1626.72
DEN 1318.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Случаен Испрати Бои да ви се Заблагодарам за вашата набавка и поддршка
Максимална прочитајте брзина : 90 M/s (usb 3.0 читач на картички и usb 3.0 порта на компјутер)
Максимална пишување брзина : 25 M/s (usb 3.0 читач на картички и usb 3.0 порта на компјутер)
се надевам дека сите купувачот може да го разбере.ако не .не купуваат ви благодариме
ние shiping со песната број ,можете да следење во рок од 3-7 дена .
Ние сме Toshiba Кина само овластена компанија Сите производи за да се обезбеди нови и оригинални, немојте да се грижите
100% Оригинални Toshiba Мемориската Картичка 16 G 32 GB 64 G128 G C10 Микро SD Картичка ТФ Транс Флеш Картичка SDHC SDXC UHS-U3 Class10 Бесплатен Превозот
Пакет Содржина :
TOSHIBA Micro SD со Мало Пакет*1
Брзина :
16 GB/32 GB -Класа 10-SDHC
64 GB/128 GB -Класа 10-SDXC
За капацитет :
16 GB=приближно 14 GB-15 GB
32 GB=приближно 28 GB-30 GB
64 GB=приближно 58 GB-60 GB
Ова е пресметка на разликата помеѓу производителот и нашиот КОМПЈУТЕР, ве молиме Google 'Мемориска картичка со капацитет' за да добиете повеќе информации
Карактеристики :
8 GB/16g/32g/64g/128g Класа 10 брзина;
Оригиналниот висок квалитет флеш меморија
Топло Совети :
TOSHIBA Службен Aliexpress Продавница нуди 100% вистински мемориската картичка со 30 години гаранција
Ве молиме да користите квалитетни читач на картички за да се провери сите мемориската картичка од H2testw на КОМПЈУТЕР
Ве молиме да не го користите евтини картичка читателот да тест Micro SD картичка, брзина на Микро SD картичка ќе биде намалена од низок квалитет на читач на картички
Најсигурни софтвер за да се потврди мемориската картичка е H2testw
**Микро SD картичка брзина е во голема мера влијае и читач на картички, полнач, USB порта итн. Низок квалитет на уредот ќе се 100% ви го успори картичка брзина.
**До 90 MB/s прочитајте брзина; пишување брзина помала. Врз основа на внатрешни тестирање; спроведување може да биде и помала во зависност од домаќинот уред, интерфејс, користење услови и други фактори. 1 MB=1,000,000 бајти.

Кон својствата

Капацитет:
64GB
Читај/Пишувај Брзина:
90M/s
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
M302
Тип:
ТФ / Micro SD Картичка
Бренд Име:
Toshiba
Оперативен Напон:
2.7 V~3.6 V
Големина:
15x11x1
Максимална брзина на читање:
90M/s
Максимална Брзина На Пишување:
На 20 милиони/s
Стандард:
Class10/UHS-U3
Гаранција:
5 години
Пакет:
Оригинално Пакување

Најдобри предлози во категоријата