.

.

Фото стапици за Лов Камера,GPRS игра камера 2.6 CM 940nm MMS/GPRS/SMTP/FTP MMS LTL ACORN

Фото стапици за Лов Камера,GPRS игра камера 2.6 CM 940nm MMS/GPRS/SMTP/FTP MMS LTL ACORN

DEN 6719.52
DEN 6384.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Карактеристики
а. Програмабилни 5/8/12 Мегапикселна високо-квалитетна резолуција;
б. Посебно дизајниран функција копчиња за корисникот гости;
в. Факултативна за вклучување/исклучување камера звучник;
г. 40 компјутери IR Led диоди за флеш спектар, како од 20 метри;
e. Прилагодливи ПИР чувствителност;
с. Multi-shot слики (до 7 слики по активирањето);
г. Импресивна брз предизвика време : 0.8-1s (GPRS предизвика време е 1.2 s);
h. Поддршка стандард 6~12 V соларен панел;
јас. Боја слики во текот на денот; црно и бело во текот на ноќта.
ј. Прилагодливи задоцнување помеѓу предлози;
к. Со 8 AA алкални батерии, најдолго време на мирување изнесува до 6 месеци;
l. Достапни операција температура : -20°C до 60°C;
м. Време Застаруваат за автоматски и постојано снимање на слики/видеа на поставениот интервал;
n. Со одреден Тајмер, камера може да се програмира да работи само во текот на претходно определен временски период секој ден;
о. Печат на КОРИСНИКОТ ЕТИКЕТА, датум, време, температура и фаза на месечината на секоја слика ви овозможува да ја препознаете каде и кога камерата ја сними фотографии;
стр. Вграден-во 2.0" TFT екран во боја за преглед на фотографии и видеа во камерата.
п. Аудио Снимка носи срцето транспорт како никогаш порано;
р. Две различни TV ИЗЛЕЗ settings ви помогне преглед на слики/видеа дури и од Телевизијата.
- 3 -
Подолу се за GPRS Модел само
s. Со MMS/GPRS/SMTP/FTP функција, камерата може да се пренесе фотографии да 1-6 претходно мобилни телефони и 1-6 e-mail по активирањето.
т. СМС предупредување кога батеријата е низок;
u. SMS да се реализира на различни конфигурации;
v. SMS-за да вклучите камерата да фотографира со фото и испрати назад веднаш;
w. Поддршка повеќето 2 G и повеќето 3 G SIM картички за да добие во реално време, фотографии;
Сензор На Слика
5 Мега Пиксели Боја CMOS
Ефективни Пиксели
2560x1920
Day/Night Mode
Yes
IR се организира
20м
Прилагодување IR
Топ : 19 LED, Нога : 21 LED
Меморија
SD Картичка (8 MB – 32 GB)
Оперативни клучеви
10
Леќа
F=3.0; FOV=52°; Авто IR-Намалување на-Отстранување (во текот на ноќта)
LCD Екран
2" TFT, RGB, 262k
ПИР Чувствителност
3 чувствителни ниво : Висок / Нормално / Ниско
ПИР растојание
12m – 15 милиони
ПИР Агол
60°
Големина на слика
5 MP/8 MP/12 MP = 2592 x 1944/3264x2448/4000x3000
Формат На Слика
JPEG
Резолуција на видео
720 P (1280x720), 640x320, 320x160
Видео Формат
AVI
Видео Должина
1-60sec. програмабилни
Снимање Броеви
1-7
Активирањето Време
0.8-1s
Активирањето Интервал
2s-5s
Камерата + Видео
Yes
Репродукција Зумирате
2x, 3x, 4x
Уредот Сериски Бр.
Yes
Време Застаруваат
Yes
Звук Бип
ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ
SD Картичка циклус
ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Картичка Txt (ПИР Дневникот на Снимањето)
Yes (Повеќето симпатична функција)
Работата Моќ
Батерија : 6 V; DC : 12 V
Тип На Батерија
8 AA
Надворешни DC
12 V
Стенд-од Сегашните
0.15 м-р
Стенд-бај Време
4~6 месеци (4×АА~8×АА)
Автоматско Исклучување
auto switch to mode "НА" во 60-тите години без какви било операции
Потрошувачка На Енергија
150m A (+650m A кога целата 40 IR Led диоди светне)
Ниско ниво на батеријата Предупредување
4.8 V (4.8 V : сигнализација; 4.6 V : исклучете)
Интерфејс
TV out/USB/SD Картичка/DC Порта
Монтажа
Рака; Tripod
Температурата На Работа
-20°C до 60°C
Температура на чување
-30 °C до 70°C
Работа Влажност
5%-90%
Водоотпорен spec
IP54

Кон својствата

Број На Модел На:
2.6 CM 940nm
Бренд Име:
Eyeleaf

Најдобри предлози во категоријата