.

.

85mm F/1.8 Прирачник се Фокусира Медиум Telephoto Портрет Објектив за Nikon D3200 D5200 D7000 D7200 D800 D700 D90 dslr фото

85mm F/1.8 Прирачник се Фокусира Медиум Telephoto Портрет Објектив за Nikon D3200 D5200 D7000 D7200 D800 D700 D90 dslr фото

DEN 6575.04
DEN 5917.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Карактеристики : dslr фото APS-C формат HD, супер multicoated оптика за поостри слики Сите метални цврста конструкција Природни агол на гледање и на перспектива е идеално за портрети и природни слики Наменети за производство убава позадина blur Одговараат за Nikon Фотоапарат. Спецификации : Леќа Изградба : 6 Елементи во 6 Групи Агол на Гледање : 28.5 степени дијагонала Леќа Худ : Yes; завртка во Филтер Големина : 72mm(со аспиратор),55мм(тело) Отворот Опсег : 1.8-22 Минимум Фокус Растојание : 0.85 м Филтер diamater : 72mm Големина : 98*76mm(L*D)-со леќа худ Тежина : 360g Пакет Листа : 1 * Леќа 1 * Леќа аспиратор 1 * Пред Објективот Капа 1 * Задните Леќи Капа 1 * Леќа Торба

Кон својствата

Употреба:
Камерата
Зум Режим:
Фиксен Фокус
Целосна Рамка:
No
Пакет:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Фокус Тип:
Стандард Премиер
Фокусна Должина:
85mm
Минимална Отворот:
F22
Бренд Име:
VILTROX
Број на Дијафрагмата Ножеви:
6 Ножеви
Максимална Бленда:
f/1.8
Леќа Тип:
упатство
Сцена Тип:
Луѓе,Сценографијата
Интерфејс Тип:
NIKON
Режим На Фокус:
Рачен Фокус

Најдобри предлози во категоријата