.

.

M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер 13-22mm/35-90mm/17-31mm + Леќа Adapte M42 /C Планината Објективот на NEX камера

M42 Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер 13-22mm/35-90mm/17-31mm + Леќа Adapte M42 /C Планината Објективот на

DEN 1244.64
DEN 1170.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер - 13-22mm/35-90mm/17-31mm На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. Вовед : Оваа цевка корисни за леќи, без да се фокусира прстен. И тоа може да се користи како макро продолжување цевка. Нема електронски елемент во адаптер. отворот и фокусирање мора да биде рачно контрола. Функција : Направен од Елоксирани Алуминиумски во Црна заврши со висок квалитет. Должината на овој Helicoid цевка е 13mm (min) да 22mm (max), 35 мм (min) да 90mm (max), 17mm (min) да 31mm (max), тој нуди вкупно 9mm движење растојание на објективот фокусирање. Можете да ги користите M42 завртка планината леќи, како што се за Carl Zeiss или за Pentax 42mm завртка mount објективи, и дури и enlarger леќи. Оваа Helicoid цевка е корисно за оние кои леќи, без да се фокусираат прстен, Цевка нуди парична казна фокус контрола за макро фотографија. Ова се фокусира helicoid цевка е направен со 42mm пред монтажа и стандард 42mm задните планината и е направен со светло-тежина легура. Тоа може да се користи како Макро Барел. Автоматско дијафрагмата, авто-фокус нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер. Прирачникот се фокусира со/M режим премерување е во ред со адаптер. Компатибилен Со : M42 Леќа & Камера Двојна Цел Леќа Адаптер Одговараат За M42 Завртка В Гората Филм Леќа за да Одговараат За Sony NEX Камера На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен. Функција : Прикачете В гората CC ТВ објектив За Sony Камера, исто така, се закачите на M42 Завртка објективот на За Sony NEX Камера Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата (AE премерување), или други авто функции не се задржа користење на овој адаптер. Двете камера-страна и леќа-страна на адаптер се изработени од месинг, прецизност-машински и обложено со хром Прецизно одговара и цврста врска - леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и не прилагодувања се потребни за да одговара на вашите леќи. Дизајниран за да стигнат до бесконечност фокус, додека одржување на правилна регистрација растојание потребни за поддршка на конвенцијата на правата на детето леќи или леќи со варијабилна елементи. Сатенски површина Забелешка : вклучете 'пука без леќа' да се користи МФ леќи со адаптери. Одговараат за Одговараат за M42 Завртка Леќа Одговараат за В Гората Објектив За Sony NEX Камера A6500 A6300 A5100 A6000 A5000 A3000 NEX-5 T NEX-3 N NEX-6 NEX-5 R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5 N NEX-5 C NEX-C3 NEX-3 NEX-5 О7 A7s A7 R A7 II A7 RII A7 SII NEX-VG900 NEX-VG30 NEX-EA50 FS700 NEX-VG10 NEX-VG20 Пакет Вклучува : 1 X M42 да M42 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер - 13-22mm/35-90mm/17-31mm 1 X Леќа Адаптер Одговараат За M42 Завртка В Гората Филм Објективот на За Sony NEX Камера

Кон својствата

Калибар:
13-22mm, 35-90mm, 17-31mm
Бренд Име:
Pixco
Компатибилен Бренд:
Sony, Minolta

Најдобри предлози во категоријата