.

.

5M УВ Ултравиолетови Led Лента 5050 DC12V 5050 300Leds Пурпурна Водоотпорен LED Допрете ја Лентата String Светлина Подобро Од 3528

5M УВ Ултравиолетови Led Лента 5050 DC12V 5050 300Leds Пурпурна Водоотпорен LED Допрете ја Лентата String Светлина Подобро Од

DEN 960.00
DEN 720.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


5 M УВ Ултравиолетови Led Лента 5050 DC12 V 5050 300 Leds Пурпурна Водоотпорен LED Лента Лента String Светлина Подобро Од 3528
Карактеристики :
Superbright SMD 5050 УВ ултравиолетови LED, висок интензитет и reliabilit
Не-Водоотпорен или водоотпорен флексибилни LED лента
60 SMD УВ ултравиолетови Led диоди по метар
Самолепливи назад со двојно страна селотејп
Одржување слободни, лесна инсталација
Секој 3-LED cutable без оштетување на остатокот ленти
Флексибилна лента за curving околу наведнува
Ултра-светли но работи на ниски температури
Спецификација
Долг животен век 50,000+ часа
Заштита Ранг : Не-водоотпорен/ Водоотпорен
PCB Боја : Бело /Црна
Е Dimmable : Yes(dimmer е потребно)
Возење Режим : Contant Напон
Зрак Агол : 120°
Агол на гледање : прилагодлив со монтажа позиција
Работа Tempreture : -20° до 50°
Големина : W1.0cm x T0.25cm
Примена
Ултравиолетова светлина, може да се користи за тестирање на хартиените пари и дезинфекција
Answer : ___________________________ Note :
1. Лемење е многу нормално во електронски производи, не било кој квалитет на проблемот.
LED Лента може да лемење со компјутери да 5m должина,ако ти пречи ова, не ставајте цел.
2.Ние обезбедуваме Не Водоотпорен и Водоотпорен 2 вид на LED Ленти за Избор.
Пакет :
1 Тркалаат*5m 5050 Led лента ( не се вклучуваат било контролер,конектор или напојување )

Кон својствата

боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Wattage:
Non Waterproof, Waterproof
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Боја Temp(К):
Виолетова
LED Чип Модел:
SMD5050
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Секогаш На
Напон:
12V
Број На Модел На:
УВ Ултравиолетови Лента 5050
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
Зелена Мудрост
Спецификации (монистра светлина / m):
60

Најдобри предлози во категоријата