.

.

20PCS ПРЕДВОДЕНИ од Модулот WS2811 DMX 3LED DC12V LED Градина Светлина SMD5050 RGB Водоотпорен LED Пиксели Дигитални Модул String Светлина црна/бела

20PCS ПРЕДВОДЕНИ од Модулот WS2811 DMX 3LED DC12V LED Градина Светлина SMD5050 RGB Водоотпорен LED Пиксели Дигитални Модул String

DEN 755.04
DEN 521.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

спецификација: LED type : SMD 5050 Боја : RGB Полна Боја 3 PCS LED/Мобилен Зрак агол : 120 ° Извор на Светлина Живот : 50000 H Работен напон : DC 12 V IP Оценка : IP65 Лепило фиксен : двострано лепило Школка Материјал : ABS, анти-статички Димензија : 78mm*14mm Боја : Бела ПХБ / Црна ПХБ (изборен) Функција : 1.WS2811 модул користење на висока осветленост и увезени чипови како извори на светлина, има долг животен век и заштеда на енергија. Различни димензии, лесна за употреба и богати бои. 2.До сега, изнесува замени Неонски и други традиционалните светилки, нашироко се користи во светлечки знаци, светлина, led светло кутија и сл. 3.DC12 V моќ понудата, безбедноста и стабилноста. 4.Контрола Метод : Надворешната Контрола 5.Тешко пластични школка/Плоштад Железо модул со јасни водоотпорен пломби/епоксидна над Led диоди. 6.Основата на секој модул вклучува двојно-стап селотејп. 7.DMX smart/пиксели/Интелигентни светла(ве молиме имајте на ум дека овие бараат smart пиксели контролер) Пакет се Вклучени : 20pcs WS2811 Модул

Кон својствата

боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Тип На Објект:
LED Модули
Број На Модел На:
ws2811 предводени од модулот
Ширина:
14mm
сертификација:
ЕМК,CE,CCC,RoHS
Напон:
12V
Должина:
78mm
Карактеристики:
dmx
Висина:
7mm
Бренд Име:
Tightsen-Home
димензија:
78mm*18mm
Управувано Метод:
Постојан Струја Управувано
Сигнал За Пренос:
Серија Трансфер
Пакет:
20PCS/string или Прилагодите
Употреба:
LED Модули

Најдобри предлози во категоријата