.

.

YUPARD Водоотпорен Нуркање Светло Факел XM-L2 LED Светло Светилка T6 ПРЕДВОДЕНА за нуркач 3xAAA или 1x18650 батеријата отворено тактички светлина

YUPARD Водоотпорен Нуркање Светло Факел XM-L2 LED Светло Светилка T6 ПРЕДВОДЕНА за нуркач 3xAAA или 1x18650 батеријата отворено

DEN 912.00
DEN 693.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет. Супер-светли LED светло. Повеќе од 30meters ефективни растојание на светлината под вода. Висока моќност бела LED живот-век до 100,000 часа, за да се избегне замена на светилки. Windbreak дожд protetion водоотпорни, лесно да се справи со тешките надворешна средина. Ергономски дизајн гумени делови зголемување на допир, им даде повеќе резолуцијата за заклучување. Батерија : 18650 1x батеријата или 3 AAA батерија ( Не се Вклучени ) Лумен : 1200 LM(XM-L2 LED). Идеален избор за надворешна употреба и тесто живот. 5 префрлете го Режимот : висок / среден / низок / strobe / сос Димензии : 160mm (L) x 55мм (HD) x 30мм (ТД) Нето Тежина(g) : 210g Случај материјал : Трајни авиони-одделение алуминиум
Пакет се Вклучени : 1 x Нуркање Светло(не вклучуваат информации за батеријата и полначот)

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Бела
Тип На Објект:
Рефлектори
Тип На Батерија:
Соларни,ААА,18650,Литиум Јонска
Wattage:
10w
Тело Материјал:
Алуминиум легура
полнач:
Батерија
Префрлете Го Режимот:
Зумирање
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Бренд Име:
yupard
Осветлување Растојание:
200-500 m
Тип На Светилка:
нуркање
Водоотпорен:
Yes
Поддршка Dimmer:
5-8 датотеки
боја:
Светло Сива
Зум:
No
сертификација:
CCC,CE
Функција:
Шок Отпорни
Број На Модел На:
37
Извор На Светлина:
LED Светилки
Лумен:
1200
Модел на LED Монистра:
L2

Најдобри предлози во категоријата