.

.

10PCS 3W 3.4 V 700mA 45mil BridgeLux Висока Моќност широк спектар 400nm-840nm LED Монистра LED Растение Расте светлина Дел со 20mm Ѕвезда База

10PCS 3W 3.4 V 700mA 45mil BridgeLux Висока Моќност широк спектар 400nm-840nm LED Монистра LED Растение Расте светлина Дел со

DEN 172.80
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 27-35 V, но сега печатени 26-38 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 1-5 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.
Превозот Вниманието :
АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете e-mail во 30 до 40 дена.
Благодарам многу за разбирање!
10 PCS 3 W 3.4 V 600m A 45mil Bridge Lux Висока Моќност широк спектар 380nm-840nm LED Монистра LED Растение Расте светлина Дел со 20mm Ѕвезда База ве молиме Имајте на ум : led монистра напон е 3.2 V-V 3.4 3 W широк спектар 380nm-840nm LED Растат Растенијата светлина со 20mm Ѕвезда База Количина : 10 PCS/многу Моќ : 3 W Напон : 3.0-3.4 V Струја : 600~700m A Боја : цел спектар бранова Должина : 400nm~840nm Чип Бренд : Bridge Lux животниот век : 50000h животниот век осветлување агол : 120~140 степен Со 20mm АЛ Ѕвезда База на Она што е Полн спектар led чип ? Тоа е најновиот тренд за внатрешна растенија. Напредни LED расте светла чип , не обезбеди sigle боја ,да обезбеди широк спектар 400nm~840nm , simialr со сончевата светлина ,но најголем дел е сина и црвена ,најдобро е за растенијата растат .Ова е револуционерен чекор за LED расте светла кои претходно биле во можност да дејствува како единствен извор на светлина за внатрешна градина. Погоден за сите фази на раст на растенијата. Функција 1 .Повеќето ефективни ,најблиску до сонцето светлина расте LED чип 2.Нашите целиот спектар расте LED чип користете оригинални bridgelux epileds led чип за да се обезбеди повеќе stabble квалитет . 3.Широк спектар погоден за сите видови на растенија во различни фази .

Кон својствата

Wattage:
10pcs Star 3W 45mil
Тип На Објект:
Расте Светла
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
led расте светлина
Должина:
2cm
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
за растенијата растат
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Ширина:
20mm
Напон:
3.2-3.6V
Бренд Име:
ly&oy'star
Е dimmable:
Yes
Гаранција:
1year
Име на производ:
led монистра
Вати:
3w
Чип Вид:
Bridgelux
Чип големина:
45mil

Најдобри предлози во категоријата