.

.

YUPARD П5 LED Нуркач Нуркање водоотпорен подводни светлата 30m 18650 / 3x AAA батерија +2*1800mAh батерија 18650+полнач

YUPARD П5 LED Нуркач Нуркање водоотпорен подводни светлата 30m 18650 / 3x AAA батерија +2*1800mAh батерија 18650+полнач

DEN 1152.00
DEN 829.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Спецификации LED type : КРИ П5 LED Материјал : Алуминиум легура & ABS пластика светла боја : Бела или Жолта Точка боја : Жолта & црна Лумен : 600 Lm Напојување : 3 * ААА или 1 * батерија 18650 тип на Прекинувач : Ротари прекинувач (On, off (исклучено) и одберете режим) Водоотпорен : До 30m Објект големина : Прибл.9 * 6.7 cm / 3.54 * 2.64 во (Должина * Висина) Точка тежина : 124g / 4.38 оз Пакет големина : 9.3 * 9 * 9cm / 3.66 * 3.54 * 3.54 во Пакет тежина : 161g / 5.68 o Карактеристики Направени од КРИ П5 LED, ултра сјајна. 3-режим на светлината : висок, низок, и strobe. Водоотпорен дизајн, долг животен век. Користење на напредни Алуминиум и ABS пластика со добра флексибилност, не е лесно да се скрши. Со прилагодливи главата бенд за удобно да се стави на или полетување. Headlamp може да биде нагоре и надолу на 90-степен ротација на главата, изложеност на било идеална позиција. Широка употреба како велосипедизам, кампување, backpacking, лов, риболов, итни случаи и поправка дома, итн. Пакет се Вклучени 1 x нуркање светла+2*1800m Ah батерија 18650+полнач 1 x AAA носителот

Кон својствата

Емитуваат Боја:
бела, жолта
Тип На Објект:
Рефлектори
Тело Материјал:
Алуминиум легура
полнач:
Батерија
Префрлете Го Режимот:
Зумирање
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Модел на LED Монистра:
Q5
Бренд Име:
yupard
Осветлување Растојание:
100-200 метри
Лумен:
600
Тип На Батерија:
ААА,18650,Литиум Јонска
Wattage:
5w
Тип На Светилка:
нуркање
Водоотпорен:
Yes
боја:
Жолта
Зум:
No
сертификација:
CCC,CE
Функција:
Шок Отпорни
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број На Модел На:
34
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки

Најдобри предлози во категоријата