.

.

5M RGBWW RGBW LED Лента Светло Сет 12V DC 5050 120 SMD +12 Volt 10A Напојување+12V Безжични RF RGBWW RGBW Контролер

5M RGBWW RGBW LED Лента Светло Сет 12V DC 5050 120 SMD +12 Volt 10A Напојување+12V Безжични RF RGBWW RGBW Контролер

DEN 3359.52
DEN 3024.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


25 M RGB LED Лента Светлина Водоотпорен 12 V DC SMD 5050 +24 A 288 W Засилувач+Напојување+IR 44 Копчињата на Далечинскиот Управувач Целосен Сет
Карактеристика на RGBW/RGBWW Лента Светлина
Име на производ : SMD5050 ЛЕР Флексибилни Газа Светлината
LED Боја : RGBW (RGB+Бела) / RGBWW (RGB+Топло Бела)
LED Количина : 120 LEDs/M
Dimesion : 5000 MM*14 MM*2,5 MM
Пакување : 5 M/Roll
Извор на светлина Животен век : >50000 Hrs
Работна Температура : -20℃~ 50℃
Работен Напон : DC12 V
Потрошувачка на енергија : 24 W/M
Грав Агол : 120 Степен
IP20=Не-водоотпорен
Карактеристика на LED Напојување Влезен Напон : 100-240 V AC (world wide употреба напон) Излезниот Напон : 12 V DC Max Оптоварување Струја : 10 A Max Оптоварување Моќ : 120 W AC Приклучок : ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД/AU plug факултативна

Карактеристика на RGBW/RGBWW LED Контролер Излезен Напон : 12 V DC Max Струја : 12 A (4 Channel * 3А/канал) Далечински Контролер : RF 2.4 G Безжичен Далечински Далечински Растојание : 30m Влезен Напон : 12 V DC
Љубезно ве молиме да се поврзете на целата led лента, светлата на следниот дијаграм, така што RGBW LED Лента Светлина ќе работи правилно.
Ве молиме потврдете ја вашата Адреса,Пост Код и вашето Целосно Име во текот на исходот,така што ќе може да добијат парцели во времето. Во меѓувреме, ако пакетот се врати назад, бидејќи погрешно примачот информации,ќе ги преземе сите reponsibility и назад.
Парцели мора да биде предаден во рок од 1 - 5 работни дена по плаќање пристигна нормално. (Тоа ќе се реши со договор помеѓу нас за ОЕМ производи)
Превозот време за да ширум светот може да потрае до 10 - 45 работни дена од Пост Воздух Mail , од 3-7 работни дена од Експрес (EMS,Fedex,DHL,UPS-от), 3-20 работни дена од Посебна линија (Aramex,Ru-Линија), поради строгите обичај инспекција и различни coutries. Освен за влијанието на времето,празници,политички и општеството ситуација итн. Па изберете погоден превозот начини кога исходот.
Превозот не е со увозните давачки,даноци и други трошоци,купувачите треба да ги земе theresponsibility. Ве молиме љубезно ве молиме да проверите на царинската такса пред купување,во случај на парцели се откажал и се вратил.АКО е така купувачите ќе ги преземе сите поврзани reponsibility поради над овие прашања.
АКО сакате да се стави помала вентил на комерцијална фактура за царинска вентил за да се плати помалку царина,ве молиме љубезно ни остави Забелешка на ред,ние ќе ви помогнеме да го направите како вашиот побара. Време на испорака за референца :
Парк во Кина на светот : за Да RU нормално тоа ќе се 15-45 дена од страна на Регистрирани Пост Воздух Mail,Max до 90 дена,20-35days. со Aliexpress Превозот До НАС,CA,АУ,нов зеланд, нормално тоа ќе потрае околу 7-25 дена од страна на E-Пакет,USPS На Европската & Азија земји тоа ќе биде потребно за 15-40 дена од страна на Регистрирани Пост Воздух Mail,5-20days од страна на e-Пакет.
Акции во Русија да Русија : тоа ќе биде потребно 1 до 15 дена да пристигнат за зона 1, зона 2, Зона 3, а максимум 40days да Зона 4 (Remote Област)

Кон својствата

Емитуваат Боја:
RGB Бела, RGB Топло Бела
Wattage:
IP20 5M Full Set
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,EMC,LVD,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Просечен Живот (часот):
50000 часа
Лента тип:
SMD
Број На Модел На:
MJJC-5050120Set-RGBW-IP20
Водоотпорен:
No
Бренд Име:
MJJC
Led Диоди Број/M:
120leds/m
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Боја Temp(К):
RGB+Топло Бела/Кул Бело
Спецификации (монистра светлина / m):
120leds/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
24
боја:
RGB+Бела или RGB+Топло Бела
функција 1:
led лента сет
Карактеристика 2:
Безжични RF RGBW
Напојување:
12 volt 10A 120W Адаптер
Пакет:
5M RGBW LED Лента + 1pc Адаптер + RGBW Контролер + RF Далечинскиот

Најдобри предлози во категоријата