.

.

5m LED Лента Светлина 3528SMD 600leds Супер Светло DC12V Мрачно String LED Лента Водоотпорен отворен & затворен Дома Декорација

5m LED Лента Светлина 3528SMD 600leds Супер Светло DC12V Мрачно String LED Лента Водоотпорен отворен & затворен Дома Декорација

DEN 666.24
DEN 366.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка

≥ $ 7 по ред, Стандардно испратите Кина Пост Обичните Мали Пакети Плус. нормално dlivery време 16-35 дена. Ако вашата адреса далечински и празници ект, времето за испорака 35-60 дена. Оваа превозот начин само да се следи во Кина. Оваа превозот начин може да се следи до испорака На DHL,FEDEX,UPS-от,ТНТ нормално време на испорака за 3-7 работни дена. Обичај Должност : ние ќе се прогласи за пониска цена на фактура/сметка за да се помогне во избегнувањето на сопствени должност. Ако пратката се строги прегледано од сопствени. Што уште треба да плаќаат данок за да го избришете обичај. Ние нема да ги сноси царински даноци. Ако имате посебни барања,ве молиме контактирајте со нас. Па y ou може да треба плати обичај du парти кога ќе ја прими пратката,pls се разбере Сите led лента модели во Големи Акции . Брод во рок од 1-2 работни дена по потврдена исплатата.
Кликни слика ќе мора disscount цена!!!
5m LED Лента Светлина 3528 SMD 600leds Супер Светло DC12 V Мрачно String LED Лента Водоотпорен отворен & затворен Дома Декорација
Пакет : 5m SMD3528 led лента
Бела
Топло Бела
Жолта
Црвена
Зелена
Сина
Тоа е подготвен на светлина. Потребни состојки се вклучени. Работниот напон е безбедно DC12 V. Топлината е на ниско ниво и тоа е допирни и безбеден за деца. Тоа може да се намали на секои 3 Led диоди, ако е потребно, без оштетување на остатокот ленти. Намалување сегменти може да биде заеднички со конектори. Ова патување на светлината може да се користи како линеарна амбиентниот светла во мај случаи како дома декор, канцеларијата на оркестарот, продавница на декор, итн. И двете не-водоотпорен и водоотпорен ленти се достапни за внатрешна или надворешна употреба. Самолепливи лента на грбот на лента е безбеден и лесно да се инсталира.
5m SMD3528 led лента водоотпорен
Ние прифаќаме Alipay, Запад Union, Paypal, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувам . Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Ако сакате да ја прилагодите вкупна цена , ве Молиме да не направи плаќање веднаш откако ќе поставите цел. Тогаш услуги на клиентите ќе се прилагоди и да знаете. На ставки цената не се вклучени далечински такса и обичај должност, или било комисија обвинет од страна DHLfor сопствени грешки или магацин за складирање на трошоците. Ве молиме да се разбере. Tks Надевам дека ќе ни даде позитивни 5 ѕвезда повратни информации . Било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас. Ние ќе ви помогнат да се реши тоа .
За НАС : Светла Led диоди е професионална LED производител во Кина,Нашата цел е да се обезбеди на нашите клиенти и партнери како што се Aliexpress продавачи, продавница сопственици, промет на големо на високо квалитетни стоки на конкурентна цена; И нашите заштеди се пренесуваат заедно на нашите клиенти, како вашиот профит. Почитување на принципот на "Супер квалитет, задоволителна услуга", ќе се стреми и тешко да се биде добар бизнис партнер. Ние сме убедени дека со заеднички напори, бизнис помеѓу нас ќе расте за да имаат корист и за нас. Ние можеме да ве уверам од висок квалитет врз основа на повеќето повластен цена . Нашите Мисии : 1. На извозот на високо квалитетни стоки од ориентот на конкурентна цена за вас. 2. Да работиме со нашите клиенти за да го изгради неговиот бизнис. 3. За да се зголеми нашата интернационална купувачот профитабилноста и competitivenes Надевам дека ќе се врати наскоро и посетете не повторно!

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
SMD3528 38W 5M
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Движење
сертификација:
CE,RoHS
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
LEDSONLINE
Led Диоди Број/M:
120led/m
Број На Модел На:
3528
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
SMD3528
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Спецификации (монистра светлина / m):
60leds/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.68 w/m
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Најдобри предлози во категоријата