.

.

4.5 M x 3М 300 led диоди US110v EU220v Божиќ Garlands LED String Светла Самовила Божиќ Партија Градина Свадба Декорација Странични Светла

4.5 M x 3М 300 led диоди US110v EU220v Божиќ Garlands LED String Светла Самовила Божиќ Партија Градина Свадба Декорација Странични

DEN 1410.24
DEN 705.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


4.5 M x 3М Нова Година, Божиќ Garlands LED String Божиќ Светла Самовила Божиќ Партија Градина Свадба Декорација Завеса Светлата Дома
Спецификации :
Големина : 4.5 M x 3М
LED количина : 300pcs
LED string : 12pcs жици, 25 светилка светилки по string
Боја : Боја/Блу/Бела/Топло бела
Влезен напон : US110v / EU220v
Вклучете контролор : 8 видови на начини Комбинација inwaves последователни slo glo брка/флеш бавно исчезнат трепкане стабилен на
Приклучокот на контролор : 60cm
Coppery жица+Пластичен капак
Карактеристики :
Широко се користи во Случаи : бар, хотел, сала, градина, плоштад, улица, гаража, автомобил, мотоцикл, производ знаци и на фестивалот, осветлување..
Лесно да се инсталира на повеќето површини : Стакло, Дрво, Метал и Пластика
Висок квалитет и долг животен век за внатрешна и надворешна употреба
Ниска потрошувачка на енергија со светли бои
Енергетски ефикасни, речиси без одржување
Plug and play, едноставни за ракување
Совршен за Божиќ прозорецот екранот, забава, роденден, свадба и многу други празници и фестивал осветлување
Известувања :
1. Иако повеќето од нашите светилки може да се користи на отворено и во најекстремните услови, тоа е се уште важно да се заштити напојување и контролор, особено во дожд или снег.
2. Моќта напон е дозволено да се променат од +10% до -10%. Ако напонот е надвор од рече обемот, светлината ќе го скрати нејзиниот животен век, дури и да бидат unlighted или толпата надвор.
3. Поради различни визуелни ефекти од различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ние гарантираме стил е ист како на сликата прикажана овде
. пребарувајте за клучни зборови за мојата продавница :
led светилка / лента / led светилка / led лента / led светло / светло копче / моќ банка / lanterna / led / базен / led светилка / luminaria / ноќ светлина / led g9 / ws2812b / e27 led / led e14 / led g4 / led gu10 / led 100w / led сијалица e27 / led r7s / r7s предводена од 78mm / r7s led 118mm / led g24/ led b22 / led gu5.3/ led e12/ tira led / led расте / расте светлина/ хидропоника систем/ расте светилка/ bombillas led / ampolletas led / usb led / светлина светилка / индустриски осветлување / dj светлина / led ѕид од светлина / ѕидот светилка / led string светлина / празник осветлување / нова година / гарланд / самовила светла / божиќ / ролетни / оркестарот / чувство светла отворено / led божиќ / светилки string светла / led string светла батеријата / декоративни светилки за свадби / чувството led светла / led свадба / водена завеса /
Answer : ___________________________ Note : Сите наши нешта се едноставни за пакување, без мало кутии
ако сакате 2 M Extender за да се прошири на должината на моќ plug жица, ве молиме кликнете на сликата како што следува :

Кон својствата

Емитуваат Боја:
Сино, Променливи, Бела, Топло Бела
Wattage:
EU 220V, US 110V
Употреба:
празник
Глава Број:
> 200
Број На Модел На:
странични светла
Гаранција:
3
Празник Име:
Божиќ
Приклучете Го Опашка:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Осветлување Растојание:
1-5m
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Пластични
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Е dimmable:
No
Бренд Име:
ZHONGLIXING
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
Свадба Божиќ LED String Светла
боја:
Бела,Жолта,Црвена,Темноцрвена,Виолетова,Зелена,Розова
Должина:
450cm
Музика:
Никој
Повод:
дневна соба
Тип На Батерија:
US110v / EU220v
Напон:
US110v / EU220v
База Тип:
US110v / EU220v
Големи Нарачки:
Квалитет:
Употреба:
Празник,Свадба,Банкет,Танц
Повод:
Baes:
ЕУ/САД
Напон:
НИ @

Најдобри предлози во категоријата