.

.

Слободен Испорака на Високо Квалитетни рамна Квадратна форма ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил со PC покритие и метал клипови forLED ленти 17pcs/многу 2м/еез

Слободен Испорака на Високо Квалитетни рамна Квадратна форма ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил со PC покритие и метал клипови

DEN 8544.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


led алуминиумски профил за led лента- спецификација-
2000mm X39.1mm X8.8мм
1) Примена на Алуминиум LED профил направени за LED лента
2) Должината на Алуминиум LED профил 2 M
3) PC покритие на Алуминиум LED профил - -Млечниот/заоблачено
4) на Крајот капи на Алуминиум LED профил 2m со 4pcs на крајот капи
5) Клипови од Алуминиум LED профил 2 m со 4pcs на клипови
6) Алуминиумски LED профил Елоксирани алуминиумски површината со модерен дизајн
led алуминиумски профил за led лента- предност
а. Алуминиум LED профил Наменети за флексибилни и тешко led ленти
б. Алуминиум LED профил Одлична топлина дисперзија
в. Алуминиум LED профил - -Прави flex лента повеќе домот
г. Алуминиум LED профил Додатоци се добро пошегува и заврши
e. Алуминиум LED профил - - Спакувани со EPE во тетрапак внимателно
led алуминиумски профил - На pplication
а. LED Алуминиумски Профил може да се примени на мебел производство (кујна/office)
б. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да јас nterior светло дизајн (по скалите/складирање/кат)
в. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да продавници полица LED осветлување
г. LED Алуминиумски Профил може да се примени за да се независни LED светилка за во работилница
e. LED Алуминиумски Профил може да се примени на изложбата кабина LED осветлување
с. LED Алуминиумски Профил може да се примени на топлина мијалник и физичка заштита на Led диоди
г. LED Алуминиумски Профил може да бидат применети за хотели/таванот и ѕидот светилка
led алуминиумски профил- Пакување и испорака
Пакет : Спакуван во картонска со ПЕП внимателно.
Ако имаше некоја посебна барање,како треба различна должина ,екстра додатоци(на Крајот Капи или Клипови), ве Молиме контактирајте со нас.
Answer : ___________________________ Note :
Имаме голем број на алуминиумски профили, pls контактирајте со нас за повеќе детали ако сте заинтересирани во други профили.


Кон својствата

боја:
млечниот маска, јасно маска
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
База Тип:
Оптоварување
Број На Модел На:
yl21082
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Пејзаж Осветлување
Ширина:
3.9cm
сертификација:
RoHS,CE
Должина:
200cm
Употреба:
Индустриски
Гаранција:
3 години
Извор На Енергија:
DC
Карактеристики:
Елоксирани Сребро.
Бренд Име:
YANGMIN
Напон:
12V
Е dimmable:
No
Wattage:
without LED chips inside
is_customized:
Yes
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
3 Години
Материјал:
Алуминиум Домување+PC покритие
Тип На Објект:
Бар Светла
Употреба:
Пејзаж Осветлување
време на испорака:
3 дена
ПОВРШИНА:
Елоксирани Сребро.

Најдобри предлози во категоријата