.

.

LMDTK ЦРНА 6cells Лаптоп со батерија за SONY VAIO за сексуално и репродуктивно VGN ПРЕПРАТЕНА СЕРИЈА VGP-BPS13 VGP-BPL13 VGP-BPS13A/Б VGP-BPS13B/Б Бесплатен превозот

LMDTK ЦРНА 6cells Лаптоп со батерија за SONY VAIO за сексуално и репродуктивно VGN ПРЕПРАТЕНА СЕРИЈА VGP-BPS13 VGP-BPL13 VGP-BPS13A/Б

DEN 1631.04
DEN 1305.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6. батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи

Кон својствата

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ЗА SONY BPS13
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Компатибилен Бренд:
SONY
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Тип:
Li-Ion
Бренд Име:
LMDTK
боја:
Црна
Тежина:
324g
Батеријата клетки:
6 Клетки
димензија:
204.4*57.5*21.1 мм
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Капацитетот На Батеријата:
реалниот капацитет на 4000-4400mAh
лаптоп етикетата:
10.8 v/11.1 v 5200mAh
is_customized:
Yes
Производи Статус:
Акции

Најдобри предлози во категоријата