.

.

JIGU Батеријата За ASUS A31-K42 A32-K42 A52F A52J A52JB A52JK A52JR K42 K42JB K42JK K42JR K42JV K52 K52J K52JB K52JC K52JE

JIGU Батеријата За ASUS A31-K42 A32-K42 A52F A52J A52JB A52JK A52JR K42 K42JB K42JK K42JR K42JV K52 K52J K52JB K52JC K52JE

DEN 749.76
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да не контактирате директно или оставете порака до нас во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt и Capatity : (ве Молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област) 10.8 V-4400m Ah 10.8 V-5200m Ah/57 WH
Батеријата Клетки : 6 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Ве потсетам : 5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!
10.8 V - 4400m Ah Производ шоу
10.8 V - 5200m Ah /57 WH Производ шоу
Лаптоп Компатибилни Модели :
За ASUS A52 A52 Series A52 F A52 J A52 JB A52 JK A52 JR A52 JR-X1 K42 Series K42 F K42 F-A2 B K42 JB K42 JK K42 JR K42 JR-VX047 X K42 JVK52 K52 Series K52 FK52f-а1 K52f-sx051v K52 F-SX060 D K52f-sx065x K52f-sx074v K52 JB K52 JC K52 JE K52 JK K52 Jr K52jr-а1 K52jr-x2 K52jr-x4 K52jr-х5
Лаптоп Дел броеви :
За ASUS 70-NXM1 B2200 Z A31-K52 A32-K52 A41-K52 A42-K52

Кон својствата

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
A31-K42
Батеријата Напон:
10.8 V
Бренд Име:
JIGU
Батеријата клетки:
6 Клетки
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
ASUS
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобри предлози во категоријата