.

.

JIGU Нов Лаптоп Батеријата За Asus K50AD A32-F52 X5E K40AF K40E K40AB K70 K51AB F83SE K51AC X65 K40IE X8AIE K40E K50C X65 F83

JIGU Нов Лаптоп Батеријата За Asus K50AD A32-F52 X5E K40AF K40E K40AB K70 K51AB F83SE K51AC X65 K40IE X8AIE K40E K50C X65 F83

DEN 768.96
Залиха
Достапно за вашата нарачка


Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. ако не сте сигурни, можете да не контактирате директно или оставете порака до нас во секое време!
Ова е Замена на Батеријата
100% гаранција тестирани ok (ок) пред испорака
Може да се види споредбата на слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Батерија Тип : Батерија Li-ion Батерија Пакет
Батеријата Volt и Capatity : (ве Молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област) 10.8 V-4400m Ah 10.8 V-5200m Ah/57 WH
Батеријата Клетки : 6 клетки
Батеријата Боја : Црна
Инвентар : Во Парк
Ве потсетам : 5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!
10.8 V - 4400m Ah Производ шоу
10.8 V - 5200m Ah /57 WH Производ шоу
Лаптоп Компатибилни Модели : За Asus
За ASUS K40 Серија K40 E
За ASUS
F82 F83 S K40 K40 E K6 C11
За ASUS
F52 СЕРИЈА
За ASUS
K50 СЕРИЈА
За ASUS
K51 СЕРИЈА
За ASUS
K60 СЕРИЈА
За ASUS
K61 СЕРИЈА
За ASUS
K70 СЕРИЈА
За ASUS
P50 СЕРИЈА
За ASUS
P81 СЕРИЈА
За ASUS
X65 X70 СЕРИЈА
За ASUS
X50 СЕРИЈА
За ASUS
X5 D X5 E X5 C X5 J X8 B X8 D СЕРИЈА
За ASUS
K40 IJ K40 IN K50 AB-X2 A K50ij K50 IN K70 IC K70 IJ K70 IO X5 DIJ-SX039c
Лаптоп Дел броеви :
За ASUS A32-F82 A32-F52 L0690 L6 L0 A2016

Кон својствата

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
ASUS
Батеријата Напон:
10.8 V
Број На Модел На:
K50AD
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Производ:
Замена На Батеријата
Пакет:
Индивидуални браун неутрален кутија
гаранција:
1 Година Гаранција

Најдобри предлози во категоријата