.

.

4400mAh батеријата за hp mini 5101 5102 5103 AT901AA HSTNN-DB0G HSTNN-I71C HSTNN-IB0F HSTNN-OB0F HSTNN-UB0G 579027-001

4400mAh батеријата за hp mini 5101 5102 5103 AT901AA HSTNN-DB0G HSTNN-I71C HSTNN-IB0F HSTNN-OB0F HSTNN-UB0G 579027-001

DEN 787.20
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Во случај можете да одберете курирска служба, ве молиме контактирајте со нас за точни товар. и ние и ветуваме дека стоката ќе биде пристигна на време. Поради посебност на батеријата, некои земји' купувачи само може да изберете продавачот за испорака метод да се купи нашиот производ (можете да направите пребарување на информации за следење на 17track.
• * * Во враќање на производи на клиентите мора да ги плати за враќање товар. Ако сè уште не се сигурни, ве молиме испратете ни порака.
Користете "ctrl + F" за да пребарувате за една страница може да се утврди дали батеријата е погодна за вашиот Лаптоп .0%
37%
Ако сакате побрзо пратката, ние исто така, обезбеди EMS и DHL услуга. Предмети вратени без RMA# ќе го одложи процесот или да се игнорираат.
ако не сте се пребаруваат информации на стоката, не грижете се, само контактирајте со нас веднаш,
ние ќе резервни нема ефект да помогне да се реши проблемот.
EMS 5-7 работни дена да повеќето земји
DHL 3-5 дена да повеќето земји.
Политика на враќање :
Сите предмети ако се врати за било кои причини мора да биде придружена со Враќање Стока за ставање во Промет (RMA) Број, ве молиме контактирајте со нас пред да се врати.4%
Европа Копното
Го оценувате (точка пристигна)
11.
Како да се купувачот на батеријата ?
Ако лаптоп батеријата модели се исти, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата. Во случај да имате било какви проблеми за производот,транспорт време или услуга, ве молиме да комуницирам со продавачот прво.
Оваа батерија е компатибилна со следниве дел броеви :
ЗА HP
532492-111
532496-541
579027-001
AT901 AA
HSTNN-DB0 G
HSTNN-I71 C
HSTNN-IB0 F
HSTNN-OB0 F
HSTNN-UB0 G
Оваа батерија е компатибилна со следниве модели :
ЗА HP
Мини 5101
Мини 5102
Мини 5103
Превозот :
Предмети нормално ќе се испраќаат надвор преку Кина пост воздух пошта која е бесплатно ако нема посебно барање на купувачот.Ви благодариме за вашата доверба. Поштенски код 97 и 98 - во Франција не може да се испрати.7%
Велика БРИТАНИЈА
Го оценувате (точка пристигна)
9.SINGPOST за да го проверите статусот откако ќе се добие на следење на број.8 V се само различни параметри, крајниот ефект е иста.1%
Mideast и јужна Азија
Го оценувате (точка пристигна)
10.
Ако сте направиле нарачка за нашите производи, ќе треба да го прифати нашиот начин на логистика, ако ум,за да не купувам тоа, ве молиме.0%
Руски
Го оценувате (точка пристигна)
11.>>Почитувани Купувачи Нашата продавница продава видови на батерии, се отвори oversea склад во Русија, сад, Велика Британија и Австралија, а може да превоз за повеќето земји во светот. Повеќето од висок капацитет на батеријата ( 6600m Ah, 8800m Ah ) изгледа малку convexity.9%
Мексико И Јужна Америка
Го оценувате (точка пристигна)
3.
• За батеријата пакети или батеријата слични производи, гаранција станува неважечки ако батеријата пакет е неправилно обвинет, инсталираните или злоупотребена на било кој начин, или ако на етикетата и/или бар код етикета е отстранета или tampered со.
Повратни информации :
Пет ѕвездички позитивни повратни информации се секогаш добредојдени.
Ние не можеше да гарантира вистински пристигнување дена се excactly исто како погоре.
Земја
Време На Испорака
Работни Дена (не вклучувајќи одмор)
7-10
11-15
16-20
21-25
Над 25
Работни Дена + Сабота + Недела
5-9
10-15
16-20
21-25
26-30
US & Canada
Го оценувате (точка пристигна)
5 . Ова е врз основа на курир во нормално случај. Можете да ја посетите . Товарни се платени од страна на купувачот. Забелешка : Батеријата 3.5%
Во близина на источна Азија
Го оценувате (точка пристигна)
0.

Кон својствата

Батеријата Напон:
10.8 v или 11.1 v
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Mini5101-6 ќелија
Бренд Име:
ApexWay
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
HP
означени капацитет:
5200MAH
реалниот Капацитет на:
4400mAh
Производи Статус:
Акции

Најдобри предлози во категоријата