.

.

a31n1319 лаптоп батеријата 0B110-00250100 A41N1308 за Asus X451 X551 X451C X451CA X551C X551CA

a31n1319 лаптоп батеријата 0B110-00250100 A41N1308 за Asus X451 X551 X451C X451CA X551C X551CA

DEN 743.52
Залиха
Достапно за вашата нарачка

Фотографиите се за referenceonly, и сите производи ќе се даде приоритет со физички. Поради посебност на батеријата, некои земји' купувачи само може да изберете продавачот за испорака метод да се купи нашиот производ (можете да направите пребарување на информации за следење на 17track.0%
37%
Ако сакате побрзо пратката, ние исто така, обезбеди EMS и DHL услуга. Забелешка : Батеријата 3. Ова е врз основа на курир во нормално случај.0%
Руски
Го оценувате (точка пристигна)
11.Ви благодариме за вашата доверба.9%
Мексико И Јужна Америка
Го оценувате (точка пристигна)
3.
Исто така можете да видите споредба слики, од формата на батеријата и батеријата интерфејс и понатаму да се утврди вашата батерија потреби.
Поштенски код 35-, 07-, 38 - и Balearen, Канарските Острови, Las Palmas, Санта Круз де Тенерифе во Шпанија не може да се испрати.SINGPOST за да го проверите статусот откако ќе се добие на следење на број. Во случај можете да одберете курирска служба, ве молиме контактирајте со нас за точни товар.
• За батеријата пакети или батеријата слични производи, гаранција станува неважечки ако батеријата пакет е неправилно обвинет, инсталираните или злоупотребена на било кој начин, или ако на етикетата и/или бар код етикета е отстранета или tampered со.4%
Европа Копното
Го оценувате (точка пристигна)
11.
Ако сте направиле нарачка за нашите производи, ќе треба да го прифати нашиот начин на логистика, ако ум,за да не купувам тоа, ве молиме.
Ние не можеше да гарантира вистински пристигнување дена се excactly исто како погоре.
• * * Во враќање на производи на клиентите мора да ги плати за враќање товар. и ние и ветуваме дека стоката ќе биде пристигна на време.
Овој Лаптоп Батеријата може да се замени следните дел броеви : За ASUS 0 B110-00250100 A41 N1308 A31 N1319 Овој Лаптоп Батеријата исто така компатибилна со следниве модели : За ASUS X451 X551 X451 C X451 CA X551 C X551 CA
Превозот :
Предмети нормално ќе се испраќаат надвор преку Кина пост воздух пошта која е бесплатно ако нема посебно барање на купувачот. Ако сè уште не се сигурни, ве молиме испратете ни порака.7%
Велика БРИТАНИЈА
Го оценувате (точка пристигна)
9.
Како да се купувачот на батеријата ?
Ако лаптоп батеријата модели се исти, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата.5%
Во близина на источна Азија
Го оценувате (точка пристигна)
0. Можете да ја посетите .
Политика на враќање :
Сите предмети ако се врати за било кои причини мора да биде придружена со Враќање Стока за ставање во Промет (RMA) Број, ве молиме контактирајте со нас пред да се врати.
вашето задоволство е она што ние секогаш ги извршуваат, па немојте да се отвори спорот rashly.1%
Mideast и јужна Азија
Го оценувате (точка пристигна)
10.
За долго растојание помеѓу магацин и NVOCC ние треба некое време за испорака.
EMS 5-7 работни дена да повеќето земји
DHL 3-5 дена да повеќето земји. Поштенски код 97 и 98 - во Франција не може да се испрати.
Користете "ctrl + F" за да пребарувате за една страница може да се утврди дали батеријата е погодна за вашиот Лаптоп .8 V се само различни параметри, крајниот ефект е иста. Предмети вратени без RMA# ќе го одложи процесот или да се игнорираат. Herebelow е проценет транспорт време за различни земји за вашиот референца. Повратни информации :
Пет ѕвездички позитивни повратни информации се секогаш добредојдени. Повеќето од висок капацитет на батеријата ( 6600m Ah, 8800m Ah ) изгледа малку convexity. Во случај да имате било какви проблеми за производот,транспорт време или услуга, ве молиме да комуницирам со продавачот прво.

Кон својствата

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ApexWay
Батеријата Напон:
14.4 V или 14.8 V
Тип:
Li-Ion
Број На Модел На:
x551 4 Ќелија
Компатибилен Бренд:
ASUS
означени капацитет:
2600mAh
реалниот Капацитет на:
2200MAH
Производи Статус:
Акции

Најдобри предлози во категоријата