.

.

RFID 125kHz ID card reader Вграден модул Коло Модули UART Интерфејс

RFID 125kHz ID card reader Вграден модул Коло Модули UART Интерфејс

DEN 74.40
DEN 66.00
Залиха
Достапно за вашата нарачка


RFID читач на картички модул може да го прочитате EM4100 125 K серија (или компатибилен) СМАРТ картичка. Модул е многу лесен за употреба, поврзан со поддршка прочитајте картичка антена (калем) сериски поврзување на еден микро-контролор, напојување не е вклучен. Кога СМАРТ картичка во читач на картички спектар модул автоматски да картичка преку сериски (UART) да се испрати, MCU добива можат да го контролираат реле за да реализира едноставна пристап.
Напојување : 5 V,
Оперативен фреквенција : 125khz+-1khz
Поддршка картичка : EM4101/4100 или на компатибилна картичка
Читање растојание :

Кон својствата

боја:
UART, WG26
Бренд Име:
Jedrek
Број На Модел На:
RF125-ID

Најдобри предлози во категоријата